Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Każdy zna to powiedzenie, które jest jak najbardziej prawdziwe. Pies to wierny towarzysz. Obdarza człowieka ogromną, niepojętą miłością, która nigdy nie przemija. Właśnie z tego powodu tak wiele ludzi decyduje się na przygarnięcie do swojego domu czworonożnego przyjaciela. Jakdnak posiadanie własnego psa ma swoje wady i zalety.

Pies w mieszkaniu – co wziąć pod uwagę zanim się na to zdecydujesz?

Zwykle wybierając psa dla siebie widzimy w wyobraźni małą słodką kulkę, która stanie się członkiem naszej rodziny. Przyjacielem na dobre i złe. Patrząc na to małe, słodkie stworzenie łatwo zapomnieć o tym jak wiele obowiązków wniesie ono do naszego codziennego życia. Pies jest jak dziecko. Wymaga naszej opieki, żeby nie sprawiał kłopotów. To my, właściciele, musimy nauczyć go co jest dobre a jakich zachowań nie akceptujemy. Pojawienie się w naszym życiu psa zmieni również nasz harmonogram. Od tej pory będziemy musieli znaleźć czas na spacery z naszym nowym pupilem. To obowiązek, którego nie da się uniknąć. Biorąc pod swój dach szczeniaka należy również wziąć pod uwagę szkody jakie może on wyrządzić w naszym mieszkaniu. Młode psy nie kontrolują jeszcze swojego pęcherza i często zdarzają im się małe wypadki, pomimo nauki czystości i częstego wprowadzania. Warto także pomyśleć o zniszczeniach jakie może zrobić pies podczas naszej nieobecności. Młode psy ząbkują jak dzieci i w tym okresie gryzą wszystko co mają w zasięgu wzroku. Trzeba im zapewnić odpowiednie zabawki, ale nawet one nie zniwelują całkowicie ryzyka zniszczeń. Decydując się na psa w mieszkaniu trzeba wziąć pod uwagę wszystkie negatywne konsekwencje jakie mogą nas spotkać.

Pies to przyjaciel, ale też obowiązek

Pies to wspaniały przyjaciel. Jednak musimy o niego dbać. Troszczyć się o jego zdrowie, szczepienia. Regularnie wyprowadzać pupila na spacery. Nauczyć go podstawowych komend. Warto dokładnie przemyśleć decyzję o przygarnięciu psa. Rozważyć wszystkie aspekty posiadania takiego pupila. Pies da nam wspaniałą, długoletnią przyjaźń. Jednak w zamian za to musimy o niego dbać. Bo pies to nie tylko przyjaciel. To również obowiązek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *