Projekt domu jednorodzinnego – najpopularniejsze rozwiązania

Projekt domu jednorodzinnego – najpopularniejsze rozwiązania

Aktualne trendy w budownictwie jednorodzinnym zależą nie tylko od funkcjonalności i mody ale również od przepisów, jakie narzuca Unia Europejska. Dlatego najnowsze projekty domów to połączenie ekonomii i funkcjonalności. Wymagania prawne dotyczą energooszczędności budynków.

Dlatego też każde biuro architektoniczne, kładzie nacisk na te wytyczne. Dodatkowo projektując nowoczesne domy, projektant stara się ekonomicznie zagospodarować każdą przestrzeń. Jednocześnie architekt Kraków powinien współpracować ze zleceniodawcą, aby w pełni spełnić jego oczekiwania.

Aktualnie najczęściej wybieraną formą domu jest budynek o prostej bryle, najlepiej zaprojektowany na bazie kwadratu, z płaskim lub ze spadowym dachem, gdzie główną ozdobą jest oryginalna elewacja. Domy z licznymi detalami architektonicznymi już powoli przestają być budowane. Aktualnie stawia się na prostotę, stawiając na niebanalne kolory tynków i takież same wykończenie. Do wykończenia ścian coraz częściej używa się drewna lub kamienia, lub obu tych materiałów w ciekawych kombinacjach. Klienci bardziej zasobni, chętnie wybierają  marmur lub onyks, gdzie nie trzeba zbyt wymyślnej formy budynku, żeby całość wyglądała bardzo dobrze.

Przeczytaj również:   Ile trwa wykończenie mieszkania?

Każda pracownia architektoniczna stara się nadążać za trendami i dlatego nowoczesne domy mają wydzieloną dużą część rodzinną, gdzie najwięcej miejsca zajmuje salon i jadalnia. Wszyscy projektanci domów zdają sobie sprawę, że współczesne społeczeństwo najwięcej czasu spędza w domu. Z tego też powodu buduje się domy z dużą ilością okien i innych przeszkleń. Takie rozwiązania dodają lekkości i nowoczesności budynkowi. Tutaj trzeba jednak wziąć pod uwagę, że takie rozwiązania umożliwiają wgląd we wnętrze domu, dlatego najlepiej w takich przypadkach trzeba znaleźć złoty środek, lub pomyśleć o systemie rolet i zasłon. Jednak jest to już pole do popisu dla projektanta wnętrz.

Przeczytaj również:   Gdzie kupić tkaniny dobrej jakości?

Jednak  moda i trendy to jedno a przywiązanie do tradycji to drugie. Dlatego niektóre indywidualne projektów domów, nie do końca wpisują się w tę tematykę. Ale jak to bywa w tego typu działalności – klient ma ostatnie słowo. Dlatego dobrze jest, gdy projektant domu znajdzie wspólny język ze zleceniodawcą i w pełni rozumie jego osobistą wizję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *