Wybieramy stylową i funkcjonalną komodę do przedpokoju

Wybieramy stylową i funkcjonalną komodę do przedpokoju

Stylowa komoda jest praktycznym, a przy tym eleganckim elementem wyposażenia przedpokoju. W jaki sposób wybrać ten mebel, aby w pełni spełniał on swoją funkcję? Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Komoda do przedpokoju – co powinno ją wyróżniać?
  2. Komoda na korytarzu – dlaczego warto?
  3. Na co zwrócić uwagę kupując komodę na przedpokój?
  4. Wąska komoda do przedpokoju – poznaj rozwiązania idealne do mieszkania w bloku
  5. Jak zorganizować szafki na buty do przedpokoju?
  6. Komoda na buty – dlaczego warto ją mieć?

Komoda do przedpokoju – co powinno ją wyróżniać?

Komoda do przedpokoju jest pierwszym meblem, który jest widoczny po wejściu do mieszkania albo domu. Dlatego też powinna wyróżniać się przede wszystkim stylowym wyglądem. Najlepiej dopasować ją do aranżacji całego pomieszczenia albo lokalu. Aktualnie do najbardziej popularnych modeli należą minimalistyczne, proste wersje, a także komody bardziej ozdobne, z ciekawymi zdobieniami. Zarówno jedne, jak i drugie sprawdzą się w małych lub dużych przedpokojach. Z całą pewnością jednak wersje bardziej dekoracyjne lepiej ukażą swe stylowe piękno w większych pomieszczeniach.

Przeczytaj również:   Jak powiesić galerię wokół TV dla wiosennych zmian w salonie?

Poza świetnym wyglądem, komodę powinna również wyróżniać funkcjonalność. Dlatego dobrze jest zdecydować się na model praktyczny, wyposażony w odpowiednio duże półki, na których można umieścić nie tylko obuwie wyjściowe, ale również np. parasol, kapcie, akcesoria obuwnicze i innego rodzaju gadżety.

Komoda na korytarzu – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na postawienie komody w przedpokoju? Przede wszystkim dobrej jakości, elegancka i starannie wykonana komoda na przedpokój, może być prawdziwą ozdobą korytarza. Skutecznie przyciąga wzrok osób przychodzących do domowników. Co ważne, jest również bardzo praktycznym rozwiązaniem. Leżące luzem na podłodze buty czy kapcie nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również mogą być narażone na uszkodzenia, zwłaszcza w sytuacji, kiedy w domu mieszkają zwierzęta. Ponadto mogą stanowić również pewne zagrożenie dla zdrowia domowników lub gości, którzy mogą się po prostu potknąć o buty i przewrócić na podłogę. Decyzja o zakupie komody do przedpokoju jest więc podyktowana względami estetycznymi i praktycznymi.

Na co zwrócić uwagę kupując komodę na przedpokój?

Komoda na korytarz powinna być idealnie dopasowana do wielkości pomieszczenia. Przed zakupem należy więc dokładnie zmierzyć wymiary pokoju, a następnie dopasować do nich mebel. Zbyt duża względem małego pomieszczenia komoda, nawet wyjątkowo estetyczna, będzie wyglądała po prostu źle w przedpokoju. Będzie również wyjątkowo niepraktyczna, blokując cenne miejsce w niewielkim korytarzu.

Przeczytaj również:   Jak powinna przebiegać ewakuacja uczniów ze szkoły?

Ponadto dobrze jest zwrócić uwagę na funkcjonalność mebla. Zastanówmy się, czego oczekujemy od tego produktu. Czy interesuje nas model pionowy czy poziomy? Czy powinna to być wersja z półkami, a może szufladami? Ze standardowo otwieranymi drzwiami, a może z drzwiami przesuwnymi? Możliwości i modyfikacji komody do przedpokoju jest sporo. Dlatego też wybierając model do własnego domu, dobrze jest wziąć pod uwagę przedstawione parametry.

Ważną kwestią jest też kolorystyka artykułu. Najlepiej, aby była ona dopasowana pod tym względem do drzwi wejściowych oraz pokojowych, ewentualnie do innych znajdujących się w przedpokoju mebli, np. szafy wnękowej.

Wąska komoda do przedpokoju – poznaj rozwiązania idealne do mieszkania w bloku

Czy komoda na korytarz to wyłącznie domena dużych przedpokojów? Oczywiście, że nie. Współczesne budownictwo mieszkaniowe cechuje się dość małymi korytarzami. Podążając za tymi potrzebami aranżacyjnymi, producenci oferują niewielkie komody do małych przedpokojów w mieszkaniach w bloku. Meble przeznaczone do takich pomieszczeń powinny być przede wszystkim wąskie. W zależności od potrzeb czy też wymiarów pomieszczenia, można zdecydować się na wersje poziome albo pionowe. Do niedużych korytarzy szczególnie przydatne są też wersje z drzwiami przesuwnymi, które pozwalają zminimalizować ilość miejsca potrzebnego na otwarcie szafki.

Przeczytaj również:   Jak stworzyć piękny chodnik na posesji?

Jak zorganizować szafki na buty do przedpokoju?

W jaki sposób zorganizować szafkę na buty w korytarzu? Wszystko zależy od preferencji i potrzeb domowników. Polecanym rozwiązaniem jest podział wnętrza komody na strefy przeznaczone dla konkretnych użytkowników. Jedną półkę można więc przeznaczyć na buty dziecięce, drugą – obuwie kobiece, a trzecią – męskie. Innym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku domu otwartego, w którym często goszczą znajomi, przyjaciele i rodzina, jest podział szafki na buty dla domowników oraz dla gości, przy czym na półce tych drugich można od razu umieścić kapcie dla przybywających.

Warto również pamiętać, że komoda do przedpokoju to nie tylko funkcjonalne wnętrze, ale również górna część mebla. W przypadku niskiego, długiego modelu, może ona posłużyć jako siedzisko niezbędne podczas zakładania albo zdejmowania butów. Z kolei na blacie szafki wysokiej można położyć dekoracyjne pudełko albo koszyk na klucze do domu, samochodu, dokumenty czy drobne monety.

Komoda na buty – dlaczego warto ją mieć?

Podsumowując, komoda na przedpokój to praktyczny, stylowy model, który powinien się znaleźć w każdym domu lub mieszkaniu. Odpowiednio dobrana do wnętrza szafka efektownie ozdobi pokój, a także ułatwi codzienne życie domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *