Biel w domu – uniwersalność i elegancja

Biel w domu – uniwersalność i elegancja

W latach 90-tych Polacy uwielbiali kolorowe wnętrza. Wynikało to głównie z faktu, że przez wiele dekad jasne farby były praktycznie jedynymi, dostępnymi na rynku. Po wielu latach zapomnienia biel wróciła jednak do łask.

Biały kamień dekoracyjny – klasyka zawsze w modzie

Biały kolor to przede wszystkim uniwersalność. Sprawdzi się zarówno w niewielkich pomieszczeniach (np. w bloku), jak i w przestronnych wnętrzach charakterystycznych dla kamienic lub podmiejskich domów. Gładkie, białe ściany na pierwszy rzut oka mogą wydawać się monotonne, jednakże istnieją sprawdzone sposoby, aby uatrakcyjnić aranżację

Przeczytaj również:   Jak urządzić łazienkę w bloku?

Jednym z nich jest kamień dekoracyjny o fakturze cegły. Tak zaaranżowane pomieszczenie przywodzi od razu na myśl tradycyjne budownictwo europejskie, a jak wiadomo, klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Biały kamień dekoracyjny idealnie sprawdzi się w salonie, kuchni czy sypialni.

Pomysły na aranżacje pomieszczeń z wykorzystaniem bieli

Walcząc z monotonią, możemy zdecydować się również na przełamanie bieli innym kolorem. Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań jest kontrastowa czerń. Dzięki połączeniu, tych dwóch skrajnie różnych kolorów, pomieszczenie nabierze nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Wyrazistość duetu biel-czerń sprawi, że zbędne będzie poszukiwanie niekonwencjonalnych form, aby aranżacja zachowała swą wyjątkowość.

Przeczytaj również:   Wygodna i elegancka sofa niezbędnym elementem salonu

Równie ciekawym rozwiązaniem jest połączenie bieli z czerwienią. Mariaż tych barw, prócz oczywistej wyrazistości, nada pomieszczeniu pewnej nuty zmysłowości. Połączenie czerwonej ściany z białym kamieniem dekoracyjnymi sprawdzi się znakomicie przy aranżacji dużego salonu lub niesztampowej sypialni.

Ostatnią sprawdzoną propozycją jest połączenie bieli z błękitem. Taka aranżacja sprawi, że pokój nabierze orzeźwiającego charakteru – morze to pierwsze skojarzenie przychodzące na myśl. Dzięki rozjaśniającym właściwościom obydwu kolorów kombinacja ta sprawdzi się w małych i dużych pomieszczeniach.

Przeczytaj również:   Jak urządzić pokój w stylu rock star?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *