Jak dopasować karnisze sufitowe do wystroju wnętrza

Jak dopasować karnisze sufitowe do wystroju wnętrza

Jeśli chodzi zasłony i firanki, to istnieją dwie możliwości dotyczące tego, w jaki sposób zostaną one przymocowane w miejscu swojego przeznaczenia. Pierwsza z nich to szyny sufitowe, które będą dobrym wyborem szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Drugi, nieco popularniejszy to karnisze sufitowe, które we wnętrzarstwie znane są od bardzo dawana. Pomimo że taki element kojarzy nam się raczej z klasycznym wystrojem oraz mieszkaniami naszych babć i dziadków, nie można zapominać, że sztuka wnętrzarska również ewoluuje, dlatego w sklepach obecnie znajdziemy już bardzo nowoczesne modele karniszy sufitowych.

Jakie karnisze wybrać?

Na początku należałoby się zastanowić czy to karnisze sufitowe powinny być dobierane względem zasłon i firanek, czy może odwrotnie. W tym przypadku wiele zależy od naszego położenia w procesie wykańczania domu, który to wiąże się z pewnymi decyzjami zakupowymi. Warto jednak przemyśleć wybór karniszy sufitowych już w oparciu o plan dotyczący tego, jakie zasłony na nim powiesimy. Ważne jest również to, nad jakiego typu oknami zostaną zamocowane takie elementy. Jeżeli mamy do czynienia z wielkimi oknami salonowymi, które mają ponad półtora metra wysokości i rozciągają się na całą ścianę frontową, dobrze jest pomyśleć o trwałych karniszach, które będą w stanie utrzymać dużą ilość materiałów. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeżeli mamy do czynienia z małymi oknami np. w łazience czy korytarzy, gdzie bardzo często wiesza się firanki jedynie dla ozdoby. Karnisze idealnie sprawdzą się do okien w kuchni, salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, łazience, przedpokoju, a nawet w przypadku ogrodów zimowych czy wyjść na patio.

Przeczytaj również:   Modny salon - 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Dopasowanie stylu

Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych rodzajów karniszy sufitowych, dlatego z pewnością uda się wybrać ten najodpowiedniejszy typ. Podczas dokonywania wyboru trzeba zwrócić szczególną uwagę na względy estetyczne. Z pewnością nikt nie chciałby zniszczyć swojej aranżacji, ze względu na kiczowate karnisze. To właśnie dlatego najlepiej wyborów dokonywać dopiero w momencie, gdy już wstępnie zaplanujemy, jak wyglądać będą konkretne pokoje. Trzeba pamiętać, że karnisze to również bardzo istotny element takiej kompozycji, który pozornie ma spełniać jedynie użyteczną funkcję, lecz dopiero po zamontowaniu, można dostrzec, że jest to bardzo integralna część aranżacji. Karnisze sufitowe nadają się zarówno do klasycznych wnętrz, jak i nowoczesnego budownictwa. W tym przypadku nie ma reguły, trzeba jedynie pamiętać o tym, aby dobierać dopasowane style. Nic nie stoi również na przeszkodzie eksperymentów, jednak trzeba wykazać się szczególną uwagą, ponieważ złe dopasowanie karniszy sufitowych może przekreślić cały wystrój i sprawić, że mieszkanie będzie po prostu brzydkie.

Przeczytaj również:   Wygodna i elegancka sofa niezbędnym elementem salonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *