Na jaki kolor pomalować nowoczesne biuro?

Na jaki kolor pomalować nowoczesne biuro?

Malowanie ścian to doskonały sposób na odświeżenie wnętrz w budynku mieszkalnym lub biurowcu. Prace związane z mini remontem możemy zlecić profesjonalnej firmie malarskiej lub też, jeśli mamy na to czas, wykonać malowanie ścian samodzielnie. Podpowiadamy, na jaki kolor pomalować nowoczesne biuro!

Dlaczego warto regularnie przeprowadzać malowanie ścian w biurze?

Malowanie ścian jest ważne nie tylko w kontekście budynków mieszkalnych, ale i także w odniesieniu do budynków biurowych. Dzięki regularnemu odświeżaniu biura poprawiamy estetykę pomieszczenia i zwiększamy znacznie komfort pracujących w nim osób, kreujemy także pozytywny wizerunek firmy w oczach odwiedzających biuro klientów i kontrahentów. Korzystając z farb dobrej jakości, uodparniamy również ściany wewnętrzne na różne uszkodzenia, usuwamy z nich zabrudzenia, a także chronimy przed wypłowieniem. Na jaki kolor pomalować biuro? Poniżej prezentujemy najmodniejsze w tym sezonie odcienie!

Przeczytaj również:   Łazienka – twój prywatny azyl

Malowanie ścian – trendy – na jaki kolor pomalować biuro?

Jak pomalować nowoczesne biuro? Zastosowane w tym celu kolory powinny wprawiać w dobry nastrój, pobudzać i poprawiać koncentrację. Powinny także w jakiś sposób nawiązywać do działalności firmy i jej identyfikacji wizualnej. W pomieszczeniach do pracy warto zastosować chłodne, sprzyjające pracy barwy, natomiast w pomieszczeniach socjalnych (np. w kuchni dla pracowników) – odcienie ciepłe.

Jakie są najnowsze trendy wnętrzarskie? Najmodniejsze w tym sezonie kolory to miętowa szarość, rozbielony błękit oraz żółcie. Farby w tych kolorach z powodzeniem można nakładać zarówno na ściany w domu, jak i w biurze. Sprzyjają one aktywności i kreatywności, a jednocześnie poprawiają samopoczucie i uspokajają. W biurze dobrze się sprawdzi także ponadczasowa biel, którą w prosty sposób można zestawić z kolorami takimi jak szary, beżowy, zielony, niebieski czy brązowy i w ten sposób optycznie powiększyć malowaną przestrzeń.  

Przeczytaj również:   Jak z sukcesem zaprojektować wnętrza i na co zwrócić uwagę?

Inne modne w tym roku barwy to oliwkowa zieleń. Kolor ten nawiązuje do natury, niesie ukojenie i wprowadza porządek. Na topie jest także brudny róż oraz jasny lub lawendowy fiolet – kolory te coraz częściej pojawiają się nie tylko na ścianach w biurze, ale i na podłogach, np. płytkach, często w połączeniu z bielą i/lub czernią. Takie zestawienie kolorów nie tylko zwiększa atrakcyjność wizualną danego wnętrza, ale i także ożywia przestrzeń biura oraz nadaje mu nowoczesny charakter.  

Przeczytaj również:   Jak urządzić łazienkę w bloku?

Malowanie ścian – jakich składników unikać?

Malując ściany w biurze, należy pamiętać o tym, że nie każda farba nadaje się do tego, by pomalować nią ściany wewnętrzne siedziby przedsiębiorstwa. Aby przebywanie w odświeżonym biurze nie szkodziło w żaden sposób pracownikom, warto wybierać  farby pozbawione alergogennych składników, szkodliwych rozpuszczalników oraz plastyfikatorów. Jeśli zależy Ci na bezpiecznym malowaniu ścian, zleć malowanie biura profesjonalnej firmie malarskiej – wtedy zyskujesz pewność, że użyte do remontu farby nie zaszkodzą zdrowiu Twoich pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *