Trendy w łazienkowych płytkach na 2020 rok

Trendy w łazienkowych płytkach na 2020 rok

Matowe czy z połyskiem? Monochromatyczne czy wzbogacone kolorem? W małym, czy dużym formacie? Jakie trendy przygotowali dla nas producenci płytek łazienkowych? Co będzie modne w nadchodzącym 2020 roku?

W metalicznym połysku

Na pierwszy plan wysuwają się metaliczne płytki łazienkowe, które zdominują wnętrza, zaczynając od podłogi, aż po sufit. Srebrny, złoty i miedziany blask jest absolutnie mile widziany we wszystkich łazienkach, niezależnie od posiadanego metrażu. Do najmodniejszych płytek możemy zaliczyć płytki z połyskliwą, metaliczną powierzchnią, a także te z zatopionymi elementami metalowymi. Równie popularne będą kafelki 3D imitujące wygląd blach z przestrzennym dekorem. A co z kolorystyką? W tym przypadku pierwsze skrzypce będą grały łazienkowe płytki w miedzianym wykończeniu, które tuż obok srebra i złota będą należały do najchętniej wybieranych. Co ciekawe, będą występować nie tylko w błyszczącym wariancie, ale również spowitym zielenią, imitującą patynę – w naturalny sposób pokrywającą przedmioty z miedzi. Metaliczne kafelki w 2020 roku będą jednym z najsilniejszych trendów łazienkowych. Aby jednak wnętrze z ich udziałem nie było przykładem kiczu i tandety, zaleca się ostrożność, obkładając błyszczącymi kafelkami tylko jedną ze ścian.

Przeczytaj również:   Pufa - ładny i praktyczny element przedpokoju

Szlachetny i dostojny marmur

Wśród łazienkowych płytek nadal będzie królował marmur, jednak nie w formie powszechnie wykorzystywanych okładzin z naturalnego kamienia, a pod postacią ceramicznych i porcelanowych kafelek, z cyfrowym nadrukiem eksponującym przekrój brył skalnych. Co to oznacza? Mianowicie fakt, że oprócz klasycznie stosowanych marmurów w czerni, bieli i szarości, będzie można wzbogacić wystrój łazienki o kolorowe płytki wiernie odzwierciedlające najrzadziej występujące okazy. Marmur calacatto oro z żółtymi refleksami czy bazujące na zielonej skale labradorytu – płytki inspirowane tymi kamieniami odważnie zagoszczą w polskich domach, kreując w nich nastrój wyjątkowości i wytworności.

Przeczytaj również:   Gustowny wystrój wnętrza

Łazienka w stylu Black&White

Designerskie trendy bardzo chętnie powracają do nieśmiertelnych, czarno-białych duetów. Nie inaczej będzie tym razem. Na targach łazienkowych wielu producentów zaprezentowało tę ponadczasową konwencję, ukazując jej uniwersalne oblicze. W 2020 roku nadal modne będą klasyczne, łazienkowe płytki imitujące szachownicę w stylu amerykańskich lat 50., a także kafelki w marokański, czarno-biały wzór. Nie zabraknie także płytek w geometrycznym wydaniu: z jasnym tłem i ciemnym wzorem oraz ciemnym tłem z jasnym wzorem.

Co ciekawe, połączenie czerni i bieli będzie zauważalne również w lastryko, a także we wszelkiego rodzaju mozaikach z minimalistycznymi, skromnymi dekorami, jak również trójkątnymi wzbogaconymi fugą w kontrastującym kolorze – w myśl zasady czarną do białych kafelek i odwrotnie.

Przeczytaj również:   Jak zaprojektować garderobę?

Czarno-białe łazienkowe płytki odcisnęły piętno także w marmurze, który w 2020 roku nadal będzie dominował we wnętrzach. Zmieni się tylko sposób jego układania, tak aby tworzył wielkogabarytowe płaszczyzny jednego koloru. Dla przykładu, czarna podłoga skontrastuje wygląd białych ścian.

Płytki w stylu zellige

Wśród łazienkowych hitów na 2020 rok nadal będą zauważalne wpływy architektury islamskiej, nawiązujące do szkliwionych płytek zellige. Cenione za niedoskonałość (nierówne kształty i krawędzie), intensywną kolorystykę i błyszczącą powierzchnię będą stanowiły wyrazisty trend przełamujący sterylność i monochromatyczność pokojów kąpielowych. Dostępne w małym formacie i klasycznym kształcie (najczęściej w formie prostokątów i kwadratów o boku 10 cm, niekiedy również sześciokątów). W szerokiej plejadzie kolorystycznej, począwszy od intensywnej czerwieni, energetycznej pomarańczy, zjawiskowego błękitu i napawającej nadzieją zielenią, aż po neutralne odcienie bieli, czerni i szarości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *