Czy biurko podnoszone to dobry pomysł?

Czy biurko podnoszone to dobry pomysł?

Biurko to mebel, który gości na stałe zarówno w miejscu pracy, jak i często w domach. Najczęściej przy nich się pracuje, czy uczy, ale są także domem dla komputerów. Ze względu na ilość czasu, jaki się przy nim spędza oraz zastosowanie, trzeba dokonać mądrego wyboru, który w pełni będzie odpowiadał wymogom, stawianym przez klienta. W tej chwili rynek jest przesycony ich różnymi rodzajami. Takim najnowszym krzykiem mody są biurka podnoszone, które są bardzo uniwersalnym meblem, pozwalającym korzystać z nich i na siedząco, i w pozycji stojącej. Co w takim razie wybrać, aby później nie żałować?

Co dla kogo?

Poza spełnianiem funkcji praktycznej, biurka muszą być spójne z wystrojem wnętrza pomieszczenia, w którym się znajdują. Najbardziej uniwersalne są proste i klasyczne, które świetnie odnajdą się w każdym biurze czy domu. W małych przestrzeniach coraz częściej stosuje się biurka chowane. W niedużych pokojach dziecięcych i młodzieżowych dobrym rozwiązaniem, by oszczędzić przestrzeń, są łóżka na antresoli. Pod przestrzenią do spania znajduje się z reguły szafka i właśnie ruchome biurko, które łatwo można odstawić na miejsce. Dla ekstremalnie małych pomieszczeń opcją wydają się też te montowane na zawiasach do ściany, które w każdym momencie można złożyć.

Przeczytaj również:   Dekoracje w eleganckich miejscach

W dużych i otwartych przestrzeniach biurowych ciekawe będą duże, jednolite blaty, z niskimi listwami, które dzielą przestrzeń roboczą, a zarazem nie utrudniają kontaktu między pracownikami. To szczególnie przydatne w firmach, gdzie potrzebna jest natychmiastowa komunikacja. Pozwoli to oszczędzić dużo czasu, który marnowano by w czasie podróży pomiędzy pomieszczeniami. Biurko podnoszone to nowoczesny mebel, wpasowujący się idealnie w nowoczesny model pracy. Naukowcy coraz chętniej mówią o walorach zdrowotnych pozycji stojącej, więc to dobra inwestycja na przyszłość. Udowodniono już, że taka działalność wzmaga aktywność umysłu. Spotkania biznesowe, które odbywają się na nogach, są bardziej efektywne i trwają znacznie krócej. Jak widać, być może czeka nas rewolucja w firmach na całym świecie?

Przeczytaj również:   Jak wybrać fotel do sypialni - funkcjonalność i atrakcyjny wygląd to podstawa

Korzyści i straty

W wielu przypadkach zmiana pozycji przy pracy jest zbawienna, by podnieść komfort pracownika. Rzadko kto pamięta o prawidłowej postawie siedzącej, zgodnej z zasadami BHP, co prowadzi do wielu chorób tym spowodowanych. Taka bierność w trakcie dnia może ponadto negatywnie wpływać na układ krwionośny oraz ogólną kondycję organizmu. Dlatego biurka podnoszonezyskały taką popularność we współczesnym świecie. Każdy woli mieć wybór, niż być tylko przykutym do fotela. Regulowana wysokość blatu wpłynie na komfort pracy i prawidłową postawę ciała, niezależnie od pozycji. Architektom pomoże w pracy też zmiana kąta nachylenia biurka, przez co nie będą już zmuszeni pochylać się nad nim godzinami, a zacznie ono przypominać raczej pulpity projektowe. Osoby, które lubią zmieniać pozycję nóg, przyjmą biurko podnoszone z pocałowaniem ręki, bo dzięki wbudowanej regulacji, mogą łatwo zmienić ilość miejsca pod blatem, przez co nie będą obijać o niego nogami.

Przeczytaj również:   Jak wybrać materac do spania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *