Jak wybrać wygodne łóżko?

Jak wybrać wygodne łóżko?

Sypialnia to miejsce, które powinno być przede wszystkim komfortowe i funkcjonalne. Czasami wystarczy niewielka zmiana, by znacząco podnieść jej jakość. Najważniejszym elementem w sypialnianych wnętrzach jest oczywiście łóżko. Jak wiadomo, przesypiamy ponad 30% naszego życia, dlatego tak ważny jest komfort snu. Podstawą jest łóżko i materac, jednak pościel, narzuty, poduchy także odgrywają istotną rolę.

W dzisiejszych czasach wiele osób żyje w nieustającym biegu i stresie. To dlatego sen jest jednym z niewielu momentów w życiu, gdy naprawdę możemy się zrelaksować i odzyskać siły. Wygodny, spokojny sen nie będzie jednak możliwy bez wyboru odpowiedniego łóżka. Wiele kwestii jest indywidualnych, lecz istnieją także uniwersalne zasady, którymi trzeba się kierować.

Wymiary łóżka

Jeśli poszukujemy jednoosobowego łóżka, powinno ono mieć przynajmniej 90 centymetrów szerokości. W przypadku łóżka dwuosobowego, szerokość będzie wynosiła minimum 160 centymetrów. W sklepach znajdziemy także węższe lub szersze łóżka, by można było je dowolnie dopasować do swoich sypialni.

Przeczytaj również:   Meble tapicerowane - wybierz stylowe i wygodne rozwiązania

Drewniane czy tapicerowane?

Jeśli mamy wybrany odpowiedni rozmiar łóżka, kolejnym krokiem jest zdecydowanie się, z jakiego materiału powinno ono być. To właśnie od materiału zależy w dużej mierze trwałość łóżka.

Przyjęło się, że bardzo dobrym wyborem są łóżka drewniane, np. sosnowe, bukowe czy dębowe. Wyróżniają się ogromną trwałością. Coraz większą popularnością cieszą się także ramy wykonane z płyt MDF lub HDF. Są solidne, pod warunkiem, że są wysokiej jakości.

Przeczytaj również:   Szklane balustrady i kabiny prysznicowe na wymiar

Alternatywą są łóżka tapicerowane. W tym przypadku ramy są pokryte tkaniną, np. skóra naturalną czy ekologiczną. Można wybrać dowolny kolor obicia, dlatego bez trudu dopasujemy je do stylistyki sypialni. Tapicerowane łóżka sprawdzą się szczególnie w nowoczesnych sypialniach w klimacie glamour.

Zagłówek i stelaż

Zagłówek łóżka jest jego niewątpliwą ozdobą, ale nie tylko. Znacząco wpływa na nasz komfort – szczególnie wtedy, gdy lubimy czytać w łóżku czy oglądać filmy. Dobrym wyborem będą miękkie, tapicerowane zagłówki, by możliwe było swobodne oparcie się w pozycji siedzącej.

Przeczytaj również:   Praktyczne w codziennym użytkowaniu obrusy nieplamiące

Istotną rolę, jeśli chodzi o komfort, odgrywa także stelaż. To drabinka, na której znajduje się materac. Najzdrowsze dla kręgosłupa będą stelaże, które zostały wykonane z drewnianych listewek. Ważne, by były one lekko wygięte i połączone ze sobą. Im listewek będzie więcej, a odstępów mniej, tym lepiej. Warto także rozważyć zastosowanie podnóżka, by zwiększyć komfort korzystania z sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *