Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego, by służyły przez lata?

Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego, by służyły przez lata?

Wybór mebli do pokoju dziecięcego to trudna decyzja, często połączona z kłótniami o kolor czy kształt mebla. Rodzic nie chce, aby za kilka lat córka wstydziła się zapraszać znajomych do swojego różowego pokoju księżniczki. Dodatkowo chcemy, aby pokój był przyjemny dla oka oraz wygodny dla użytkownika. Możliwym do zrealizowania jest jednak wybór satysfakcjonujący zarówno dzieci, jak i rodziców. Rynek daje mnóstwo możliwości, jednak najważniejszą cechą, którą powinien spełniać mebel jest wytrzymałość. Oto kilka wskazówek, które być może pomogą Ci podjąć dobrą decyzję.

Jakie biurko wybrać?

Praca przy biurku to główne zajęcie dziecka w wieku szkolnym. W dzisiejszych czasach powinno znaleźć się na nim miejsce na komputer oraz na zeszyty i książki. Nawet jeśli komputer będzie znajdował się w innym pokoju, warto zainwestować w biurko dla swojego dziecka. Być może na początku nie będzie ono doceniało tej przestrzeni do pracy, jednak gdy lata miną, dziecko nauczy się korzystać z biurka jako miejsca do odrabiania zadań domowych itp.

Przeczytaj również:   Kolorystyczne trendy na wiosnę 2019 rok – jakie meble wybrać?

Biurko powinno mieć odpowiednią wysokość oraz dobrze dobrane krzesło, najchętniej obrotowe, przystosowane do długiego siedzenia w jednej pozycji. Zastosowanie znajdzie biurko z mnogością półek, w których można przechowywać artykuły papiernicze, książki, a nawet zabawki. Lepiej nie wybierać biurek ze szklanymi wstawkami, lecz wybrać ciężkie drewno lub też drewno z metalowymi detalami, które dodają profesjonalnego wyglądu.

Łóżka, materace, stoliki nocne

Dla małych dzieci odpowiednie będą kojce oraz dopasowane do nich, wygodne przewijaki. Kiedy natomiast myślimy o starszych dzieciach, warto dłużej zastanowić się nad wyborem łóżka. Niekiedy ludzie wybierają wersalki, które jednak nie są aż tak dobrze jak łóżka przystosowane do pozycji osoby śpiącej. Jeśli zatem wybierzemy wolnostojące łóżko, pojawia się pytanie: Czy lepiej zastosować zwykłą, drewnianą ramę, czy lepsza byłaby metalowa? Ta druga z pewnością wytrzyma próbę czasu, drewniana zaś może ulec uszkodzeniom. Szczególnie jeśli wykonana będzie ze sklejki.

Przeczytaj również:   Jak wybrać wygodne krzesła do jadalni?

Człowiek jest teraz wyższy, niż paręnaście lat temu, dlatego należy wybrać odpowiednią długość i szerokość łóżka, zgodnie z preferencjami. Ponadto trudnym może być wybór materaca. Zalecamy te średniej długości, sprężynowe i w miarę twarde. Powinny być one korzystnie wpływające na kręgosłup dziecka.

Wybór stolika nocnego nie powinien być trudny. Należy dopasować wysokość do łóżka, a także zastanowić się, czy pragniemy traktować ten mebel jako kolejną przestrzeń do przechowywania – wybierzmy wtedy opcję z szafką lub szufladą.

Przeczytaj również:   Jak dobrze wybrać paski LED do pomieszczenia?

Oświetlenie

Nie należy zapominać o bardzo dobrym oświetleniu pokoju dziecięcego, będzie to bowiem przestrzeń nauki i odkrywania świata. Brak odpowiedniego oświetlenia może zepsuć wzrok dziecka, dlatego warto zainwestować w lampkę biurkową o silnym świetle, najlepiej metalową, którą można układać wedle własnej woli. Ponadto przydatna będzie delikatnie świecąca lampka nocna oraz porządne oświetlenie całego pokoju. Dla młodszych dzieci zalecane są także drobne oświetlenia w formie ozdobnych lampek lub świecących wkładów do kontaktu, aby dziecko mogło oswajać się z ciemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *