Jakie wybrać firanki do pokoju dla dzieci

Jakie wybrać firanki do pokoju dla dzieci

Pokój dziecięcy urządzany jest przez rodziców na ogół bardzo pieczołowicie, a do projektu i wszelkich, nawet najmniejszych szczegółów przywiązuje się dużą wagę. Ma być to bowiem oaza spokoju i ciepła, a zarazem miejsce na energiczną zabawę i pasje dziecka.

Klimat w dziecięcym pokoiku tworzą przede wszystkim dekoracje i dodatki. Jednym z nich jest z pewnością firanka dla dzieci zawieszona w oknie. Odpowiednio dobrana może dać uczucie przytulności, ożywić przestrzeń lub nawet odzwierciedlać zainteresowania dziecka.

Firanki dla dzieci oferowane na rynku posiadają typowo dziecięce motywy, które mogą zauroczyć maluchy. Są to między innymi misie, pieski, kotki, czy inne miłe zwierzątka oraz postaci ze znanych i lubianych przez dzieci bajek i filmów, tj. Myszka Miki, Kubuś Puchatek, a także piłki, klocki, lale, itp. Takie wzory sprawiają, że dzieci czują się w swoim pokoju miło i przyjemnie, a cała aranżacja przestrzeni  jest wesoła i ciekawa.

Przeczytaj również:   Jaki komplet sztućców warto wybrać?

Firanki do dziecięcego pokoju wykonane są z lekkich tkanin, między innymi z woalu lub żakardu z kolorowym nadrukiem bądź ręcznie malowane. Często do kompletu można zakupić zasłonki w podobnym klimacie i charakterze. Taki zestaw z pewnością pięknie ozdobi okno oraz cały dziecięcy pokój.

Dla nieco starszych dzieci również jest sporo propozycji. Dla chłopców można wybierać między firanami z motywem piłki nożnej, samolotów, samochodów lub innych pojazdów, a aplikacją z kosmosem, rakietami a nawet ze wzorami matematycznymi i chemicznymi. Natomiast dla dziewczynek doskonale sprawdzą się firanki z podobizną księżniczek, czy też milutkich zwierzaczków.

Przeczytaj również:   Jak ożywić swoją sypialnię?

Dla zwolenników nowoczesnych i bardzo modnych rozwiązań idealne będą firany panelowe, które również posiadają piękne dziecięce wzory. Takie firanki z pewnością znajdą uznanie nie tylko wśród rodziców, ale również u dzieci i przede wszystkim młodzieży, bowiem sprawiają, że pokój będzie prezentował się modnie, oryginalnie i niezwykle interesująco. Warto zatem zapoznać się z propozycjami producentów i wybrać firanki najbardziej pasujące do naszego dziecka.

Firanki i zasłony dla dzieci i pokoju dziecięcego gotowe, a także na metry bieżące, oraz firany dla dzieci szyte na zamówienie.

Przeczytaj również:   Łóżko do sypialni - wybierz najwygodniejszy model dla siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *