Świeczniki szklane na salę bankietową

Świeczniki szklane na salę bankietową

Wchodząc na salę weselną lub bankietową, zawsze w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na  przystrojenie sali i przede wszystkim wyjątkowe ozdoby. Większość osób w tym momencie ocenia starania organizatorów, dlatego warto przyłożyć się do pierwszego wrażenia. Jednym z podstawowych elementów, którego nie może zabraknąć między potrawami, są między innymi świeczniki szklane.

Warto zastanowić się długo przed weselem, jak dopasować ten element i w jaki sposób nabyć go, by po całym wydarzeniu nie zostać z kartonami pełnymi asortymentu. Jako osoby posiadające doświadczenie, z przyjemnością przedstawimy Wam kilka ciekawych rad i propozycji, dzięki którym organizacja nie będzie stanowić żadnego problemu dla osób planujących wesele lub organizację innej doniosłej uroczystości.

Świeczniki szklane – wysokie kontra niskie

Zazwyczaj na weselach i bankietach stawiane są wysokie świeczniki szklane. Czy zastanawialiście się kiedyś, czemu tak się dzieje? Powód może wydawać się zabawny, lecz w rzeczywistości jest wyjątkowo poważny i może doprowadzić nawet do tragedii.

Przeczytaj również:   Kolor dąb sonoma, króluje także wśród krzeseł

Na weselach często pojawiają się napoje wyskokowe, które obniżają naszą czujność. Wyobraźcie sobie, że wujek pod wpływem chce sięgnąć na drugą stronę stołu, lecz nie zauważył niskiego świecznika, w którym znajduje się zapalona świeca. Może do podpalenia marynarki nie dojdzie, lecz oparzenie jest bardzo prawdopodobne. Nie ma sensu ryzykować, skoro takie sytuacje są do uniknięcia w bardzo prosty sposób – wystarczy wybrać komponenty wysokie.

Przeczytaj również:   Kolorystyczne trendy na wiosnę 2019 rok – jakie meble wybrać?

Wynajmij zamiast kupować

Chociaż świeczniki szklane nie są bardzo drogim akcesorium, to biorąc pod uwagę, że jeden element będzie znajdować się na około 6 miejsc, a gości zaproszonych może być około 200, to inwestycja w ponad 30 komponentów niekoniecznie jest ciekawa. Abstrahując już od tego, że środki, które zostaną przeznaczone na zakup, można spożytkować w dużo lepszy sposób, to trzeba się zastanowić, co później zrobicie z ponad 30 świecznikami! Prawdopodobnie będziecie próbować sprzedać, lecz znalezienie chętnego klienta może nie być proste i finalnie jest to kolejny kłopot.

Przeczytaj również:   Jaki komplet sztućców warto wybrać?

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wynajem świeczników. Na rynku znaleźć można wiele firm, które zajmują się takimi propozycjami. Dzięki nim możecie zaaranżować salę w dowolny sposób, minimalizując także koszty. Wcześniej jednak sprawdźcie propozycje konkurencji, ponieważ pozwoli to na znalezienie idealnych komponentów, które sobie wymarzyliście! Wesele to w końcu Wasza najważniejsza noc, więc niech nawet świeczniki szklane będą doskonałe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *