Wanny asymetryczne – idealne rozwiązanie do trudnych łazienek

Wanny asymetryczne – idealne rozwiązanie do trudnych łazienek

Wanny asymetryczne to specjalna kategoria wanien, których przedstawiciele zazwyczaj są mniejsi i zgrabniejsi od standardowych modeli wanien prostokątnych, oferują przy tym zbliżony komfort brania kąpieli oraz estetykę, która świetnie wpasowuje się w styl nowoczesnych łazienek. Ogromnym atutem wanien narożnych asymetrycznych jest możliwość ich montażu w mało ustawnych łazienkach, w których liczy się każdy centymetr powierzchni. Strona, po której znajduje się kąt prosty wanny asymetrycznej określa, czy jest to wanna w wersji prawej, czy lewej.

Wanny asymetryczne i ich krótka charakterystyka

Cechą charakterystyczną wanien asymetrycznych jest ich konstrukcja – w tego typu rozwiązaniach jeden bok wanny jest zwykle krótszy od drugiego, co pozwala na instalację wanny w łazience, w której obecne są wnęki lub przewężenia. Wanny asymetryczne występują w bardzo szerokiej palecie rozwiązań, co pozwala na dopasowanie ich wyglądu, wymiarów oraz estetyki do praktycznie każdego pomieszczenia oraz jego wystroju. Ze względu na ich uniwersalny charakter, wanny asymetrycznie świetnie odnajdą się jednak także w większych łazienkach oraz przestronnych pokojach kąpielowych, zwłaszcza tych urządzonych w nowoczesnej stylistyce, która będzie świetnie współgrała z estetyką wanien asymetrycznych.

Przeczytaj również:   Czarne poduszki dekoracyjne do skandynawskich przestrzeni – jakie wybrać?

Znakiem rozpoznawczym wanien asymetrycznych jest ich oryginalna stylistyka. Tego typu rozwiązania prezentują się znacznie ciekawiej od klasycznych wanien prostokątnych, zazwyczaj posiadają od nich także mniejsze rozmiary oraz bardziej oryginalne i zróżnicowane kształty. Wanny asymetryczne to w większości przypadków rozwiązania narożne, które są idealnie dostosowane do montażu w kącie pomieszczenia. Taka konstrukcja pozwala na optymalne zagospodarowanie dostępnej w łazience przestrzeni oraz nadanie jej unikalnego, nowoczesnego wystroju. Wanny asymetryczne mogą posiadać konstrukcję na bazie m. in. trójkąta, trapezu, a nawet pięciokąta, co daje możliwość ich montażu w pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach oraz układzie.

Przeczytaj również:   Jak dobrać stolik kawowy okrągły do Twojego salonu?

Polecane modele wanien asymetrycznych – dwie warte zainteresowania propozycje

Bardzo szeroki i zróżnicowany wybór nowoczesnych wanien asymetrycznych jest dostępny w ofercie znanej i cenionej marki Roca. Są to rozwiązania wykonane z lekkiego oraz bardzo przyjemnego w kontakcie ze skórą akrylu, który na tle innych materiałów wyróżnia się łatwością czyszczenia oraz wysoką trwałością. Świetną propozycją przestronnej wanny narożnej są rozwiązania z kolekcji Aquamarina, których wymiary pozwalają na wygodne korzystanie z kąpieli dwóm osobom jednocześnie, a ich geometryczna bryła doskonale definiuje aranżację całego wnętrza.

Przeczytaj również:   Jak zadbać o zdrowie organizmu podczas długiej pracy przy biurku? Podnóżki pod biurko rozwiązaniem problemu

Na uwagę zasługują także wanny asymetryczne z kolekcji Nicole, które charakteryzują się oryginalnym, zgodnym z najnowszymi trendami wzornictwem, a ich oszczędna pod względem wymiarów konstrukcja pozwala na montaż nawet w niewielkiej łazience. Ogromnym atutem wanien z tej kolekcji jest wygoda użytkowania – przestronna niecka pozwala na komfortowe branie kąpieli, z kolei wydzielona powierzchnia odkładcza może zostać wykorzystana do przechowywania kosmetyków kąpielowych, akcesoriów oraz dekoracji łazienkowych. Warto również dodać, że wszystkie wanny asymetryczne z kolekcji Nicole oraz Aquamarina występują zarówno w wersji zwykłej, jak i z hydromasażem Smart WaterAir Plus lub systemem hydromasażu Effects.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *