Oczyszczacze powietrza – w trosce o nasze zdrowie

Wszechobecny smog w naszym miastach jest obecnie czymś, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Wychodząc na zewnątrz, wiele osób zakłada specjalne maseczki. Smog ma również wpływ na jakość powietrza w naszych mieszkaniach. Jest to jedna z podstawowych przyczyn chorób górnych dróg oddechowych oraz chorób ogólnoustrojowych. Do tego dochodzi również występujący wszędzie kurz, niewidzialne, a bardzo niebezpieczne zarodniki pleśni oraz drobnoustroje. Alergicy mogą również narzekać na unoszące się w powietrzu, zwłaszcza w okresie wiosny i zimy, pyłki i kwiaty. Wszystko to sprawia, że oddycha się nam z trudnością. A warto wiedzieć, że co minutę przez nasze płuca przechodzi około 8 litrów powietrza. Wraz z tym powietrzem oprócz życiodajnych substancji, wdychamy również zanieczyszczenia, które unoszą się w powietrzu. Z częścią z nich nasze płuca poradzą sobie same, jednak wiele z nich przyczynia się do powstawania chorób, a nawet nowotworów układu oddechowego.

Skuteczne rozwiązanie – oczyszczacz powietrza

Pomocny w walce z różnego rodzaju problemami z nieczystym powietrzem może być oczyszczacz powietrza do domu. Poradzi on sobie z takimi zanieczyszczeniami jak dym papierosowy, smog, zanieczyszczenia mechaniczne, jak również gazowe, nieprzyjemne zapachy, drobinki kurzu, bakterie, a także drobnoustroje. Odbywa się to na zasadzie wymuszonego obiegu powietrza, które wpada do oczyszczacza i przedostaje się przez odpowiednie filtry. Oprócz tego, w zależności od wybranej opcji i modelu, istnieje również możliwość nawilżania i jonizacji powietrza. Następnie czyste powietrze zostaje na powrót wtłoczone do pomieszczenia. Wszystkie oczyszczacze powietrza działają na podobnej zasadzie, a różnice między nimi polegają na wydajności urządzenia na określonej powierzchni, zdolności do usuwania wybranych rodzajów zanieczyszczeń, a także głośnością pracy.

Oczyszczacze powietrza do samochodów

Jeśli chcemy zachować zdrowie, powinniśmy chronić układ oddechowy nie tylko w naszych mieszkaniach, ale również w samochodach. Jeżdżąc po drogach, narażamy się nie tylko na cały zestaw zanieczyszczeń związanych ze smogiem, ale również na zanieczyszczenia komunikacyjne, będące wytworem układu silnikowego, jak również pyły pochodzącemu z opon i z układu hamulcowego. Do najcięższych zanieczyszczeń należy tlenek węgla, tlenek azotu i dwutlenek siarki. Samochodowy oczyszczacz powietrza pomoże uporać się z tego rodzaju przeszkodami. Jest on szczególnie wskazany dla osób, które dużo podróżują oraz dla dzieci, których niewykształcony układ oddechowy jest wyjątkowo narażony na uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *