Funkcjonalny i elegancki salon

Funkcjonalny i elegancki salon

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Pokój dzienny to miejsce, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu na odpoczynku oraz przyjmując gości. Należy więc odpowiednio urządzić to pomieszczenie, dzięki czemu z zadowoleniem będziemy z niego korzystać. Zanim zaczniemy kupować meble do salonu warto wszystko dokładnie przemyśleć, aby pokój dzienny był dobrze zaaranżowany.

Centrum salonu

W pierwszej kolejności należy pomyśleć o stylu w jakim pomieszczenie ma być urządzone. Minimalizm, loft, tradycja, czy też styl angielski – do wyboru mamy wiele wspaniałych propozycji. Podejmując decyzję nie kierujmy się tylko modą. Wybierzmy to co nam się osobiście podoba (oraz naszym domownikom!), dzięki czemu chętniej będziemy w takim pokoju przebywać. Po wybraniu stylu przewodniego ustalmy gdzie będzie centrum naszego salonu. To właśnie w tym punkcie powinna znaleźć się sofa lub kanapa. Od tego miejsca należy rozpocząć urządzanie reszty pomieszczenia. Wybierając sofę lub kanapę należy pomyśleć o jednej rzeczy – czy chcemy mieć w pokoju dziennym dodatkowe miejsce do spania dla ewentualnych gości? Jeżeli tak, to warto wybrać sofy rozkładane. W budowie swojej niewiele różnią się od zwykłych modeli, jednak dzięki nim zyskamy dodatkowe miejsce do spania. Bywają takie sytuacje, że ktoś spędzi u nas dużo czasu i już będzie za późno na powrót do domu. W tym momencie wykorzystujemy naszą sofę rozkładaną i mamy już do dyspozycji miejsce do spania.

Przeczytaj również:   Jak pozbyć się pleśni ze ścian?

Pozostałe wyposażenie

Skoro mamy już sofę rozkładaną, to czas na resztę salonu. Dobrze, aby przy sofie znalazł się stolik do kawy. Model stolika należy dopasować do pozostałego wyposażenia. W pokoju dziennym warto również umieścić komodę na podręczne rzeczy, jak również odpowiedni zestaw mebli RTV, gdzie będziemy mogli położyć telewizor oraz pozostały sprzęt. Ten zestaw mebli warto ustawić na przeciwko sofy, dzięki czemu będziemy mogli oglądać TV. Co jeszcze warto umieścić w salonie? To wszystko zależy od tego ile dokładnie mamy miejsca i jakie są nasze potrzeby. Osoby, które mają do dyspozycji duży salon stawiają w nim stół i krzesła tworząc jadalnię. Jednak nie każdy ma do dyspozycji tyle miejsca. Urządzając salon nie tylko należy myśleć o estetyce i funkcjonalności. Należy również zadbać o to, żeby całość nie była zbytnio przeładowana, dzięki czemu zapanuje idealna harmonia w salonie. Wybierajmy takie meble, które zawsze będą wykorzystywane. Po co nam w salonie coś, czego nigdy nie będziemy wykorzystywać? Na takie miejsca w pokoju dziennym nie ma miejsca.

Przeczytaj również:   Jak urządzić pokój dziecięcy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *