5 pomysłów na dekorację ściany

5 pomysłów na dekorację ściany

Jeszcze do niedawna wiele osób nie przywiązywało dużej wagi do dekorowania ścian, co oczywiście było dużym błędem. Otóż pierwsze na co zwracamy uwagę, wchodząc do swojego czy czyjegoś mieszkania, to ściany. Zatem warto je odpowiednio udekorować. Wbrew pozorom takie dekoracje nie muszą być wcale drogie, wystarczy zdecydować się na antyramę z plexi. W dzisiejszym poradniku pokażemy Wam 5 pomysłów na dekorację ściany.

Pomysł nr 1 – antyramy z plexi

Pięknie udekorowana ściana nadaje wnętrzu odpowiedni charakter. Może także optycznie powiększyć przestrzeń, a także nadać mu designerski charakter. Obecnie absolutnym must have są antyramy z plexi, które są nie tylko tanie, ale również świetnie się prezentują. Antyramy z plexi można zawiesić na ścianie bądź także oprzeć o nią. Możliwości jest naprawdę wiele, gdyż w antyramie z plexi można umieścić np. zdjęcie i nadać wnętrzu bardziej przytulny charakter. Można także stworzyć ścianę w antyramach, w których świetnie prezentują się grafiki z animacjami albo plakaty z hasłami motywacyjnymi. Warto tutaj zwrócić uwagę, że antyramy z plexi sprawdzą się zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń, których nie przytłaczają, a wręcz optycznie powiększają.

Przeczytaj również:   Jak urządzić kuchnię w małym mieszkaniu?

Pomysł nr 2 – tapeta przestaje być reliktem przeszłości

Bądźmy szczerzy wielu z nas tapety kojarzą się raczej z reliktem przeszłości. Były one modne w latach 80-tych i 90-tych, choć można stwierdzić, że zbyt gustownie się nie prezentowały. Jednak to przeszłość. Obecnie można kupić naprawdę świetnie prezentujące się tapety, które są trwałe, odporne na uszkodzenia, a także wyglądają designersko. Świetnym pomysłem jest tapeta 3D, np. w geometryczne wzory, która doskonale sprawdzi się do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Z kolei dla miłośników stylu retro polecamy tapetę w ornament, która wprowadza do pomieszczenia nutę elegancji i wyrafinowania w ponadczasowym stylu. Wystarczy tak naprawdę wytapetować jedną ścianę, by móc uzyskać doskonały efekt. Poprzez odpowiednio dobraną tapetę, podobnie jak antyramę z plexi, można także optycznie powiększyć przestrzeń.

Przeczytaj również:   Ukryte koszty samodzielnego remontu

Pomysł nr 3 – kamień dekoracyjny

Ścianę można również ozdobić przyklejając do niej kamień dekoracyjny. Tutaj dostępne są naprawdę różne wzory. Kamień może imitować np. cegły, zatem świetnie sprawdzi się do wnętrz w stylu loft. Dla miłośników stylu skandynawskiego polecamy biały kamień dekoracyjny. Niestety, choć kamień wygląda efektownie, nie jest pozbawiony wad. Przede wszystkim ściana w kamieniu dekoracyjnym sprawdzi się raczej w większych pomieszczeniach, gdyż niestety inne może optycznie pomniejszać i przytłaczać. Dobrej jakości kamień dekoracyjny jest też drogi, zatem koszt dekoracji ściany może wynosić nawet tysiąc złotych. Przyklejenie kamienia także nie jest łatwą pracą i najlepiej powierzyć ją specjalistom.

Pomysł nr 4 – płytki ścienne bądź beton architektoniczny

Udekorować ścianę można również płytkami ściennymi bądź też betonem dekoracyjnym. Tutaj możliwości jest również wiele. Obecnie bardzo modne są płytki ścienne 3D w kształcie plastra miodu. Można również zdecydować się na klasyczne kwadratowe, bądź też prostokątne, a także wybrać płytki imitujące drewno. Dzięki temu bardzo szybko możemy zmienić design całego wnętrza i dodać mu lekkości i nowoczesnego charakteru. Można również zdecydować się na beton architektoniczny, który najczęściej ma formę dużych płyt. Doskonale sprawdzi się do wnętrz w stylu industrialnym, gdzie surowość jest wskazana.

Przeczytaj również:   Jak zorganizować małe mieszkanie, aby było funkcjonalne?

Pomysł nr 5 – coś taniego dla każdego

Również bardzo tanie są naklejki ścienne, które świetnie mogą ozdobić ścianę. Dostępne są różne wzory i kolory. Można nawet wybrać naklejkę ścienną z ulubionym artystą, czy pejzażem. Ciekawym pomysłem jest także wybór naklejki ukazującej mapę świata. To doskonała propozycja szczególnie dla miłośników podróży, gdyż po każdej wycieczce mogą oni zaznaczać na mapie miejsca, które odwiedzili. Mamy także propozycję dla osób, które nie preferują zdjęć w ramkach. Mogą one zdecydować się na naklejki w formie ich ulubionych zdjęć. Taki rodzaj dekoracji uwielbiają szczególnie rodzice, gdyż zdjęcia swoich dzieci mogą mieć na długi czas utrwalone na ścianie.

Pomysłów na dekorację ściany jest naprawdę wiele. Wbrew pozorom koszty takich dekoracji nie są duże. Wystarczy tutaj zauważyć, że np. antyrama z plexi kosztuje kilka złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *