Oczyszczacze powietrza – w trosce o nasze zdrowie

Oczyszczacze powietrza – w trosce o nasze zdrowie

Wszechobecny smog w naszym miastach jest obecnie czymś, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Wychodząc na zewnątrz, wiele osób zakłada specjalne maseczki. Smog ma również wpływ na jakość powietrza w naszych mieszkaniach. Jest to jedna z podstawowych przyczyn chorób górnych dróg oddechowych oraz chorób ogólnoustrojowych. Do tego dochodzi również występujący wszędzie kurz, niewidzialne, a bardzo niebezpieczne zarodniki pleśni oraz drobnoustroje. Alergicy mogą również narzekać na unoszące się w powietrzu, zwłaszcza w okresie wiosny i zimy, pyłki i kwiaty. Wszystko to sprawia, że oddycha się nam z trudnością. A warto wiedzieć, że co minutę przez nasze płuca przechodzi około 8 litrów powietrza. Wraz z tym powietrzem oprócz życiodajnych substancji, wdychamy również zanieczyszczenia, które unoszą się w powietrzu. Z częścią z nich nasze płuca poradzą sobie same, jednak wiele z nich przyczynia się do powstawania chorób, a nawet nowotworów układu oddechowego.

Skuteczne rozwiązanie – oczyszczacz powietrza

Pomocny w walce z różnego rodzaju problemami z nieczystym powietrzem może być oczyszczacz powietrza do domu. Poradzi on sobie z takimi zanieczyszczeniami jak dym papierosowy, smog, zanieczyszczenia mechaniczne, jak również gazowe, nieprzyjemne zapachy, drobinki kurzu, bakterie, a także drobnoustroje. Odbywa się to na zasadzie wymuszonego obiegu powietrza, które wpada do oczyszczacza i przedostaje się przez odpowiednie filtry. Oprócz tego, w zależności od wybranej opcji i modelu, istnieje również możliwość nawilżania i jonizacji powietrza. Następnie czyste powietrze zostaje na powrót wtłoczone do pomieszczenia. Wszystkie oczyszczacze powietrza działają na podobnej zasadzie, a różnice między nimi polegają na wydajności urządzenia na określonej powierzchni, zdolności do usuwania wybranych rodzajów zanieczyszczeń, a także głośnością pracy.

Przeczytaj również:   Wybór lampy CFL - jako sposób na dobre plony

Oczyszczacze powietrza do samochodów

Jeśli chcemy zachować zdrowie, powinniśmy chronić układ oddechowy nie tylko w naszych mieszkaniach, ale również w samochodach. Jeżdżąc po drogach, narażamy się nie tylko na cały zestaw zanieczyszczeń związanych ze smogiem, ale również na zanieczyszczenia komunikacyjne, będące wytworem układu silnikowego, jak również pyły pochodzącemu z opon i z układu hamulcowego. Do najcięższych zanieczyszczeń należy tlenek węgla, tlenek azotu i dwutlenek siarki. Samochodowy oczyszczacz powietrza pomoże uporać się z tego rodzaju przeszkodami. Jest on szczególnie wskazany dla osób, które dużo podróżują oraz dla dzieci, których niewykształcony układ oddechowy jest wyjątkowo narażony na uszkodzenia.

Przeczytaj również:   Jakie są najczęstsze błędy przy tapetowaniu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *