Poszukujesz projektów domów z poddaszem? Sprawdź ofertę biura projektowego KB Projekt!

Poszukujesz projektów domów z poddaszem? Sprawdź ofertę biura projektowego KB Projekt!

KB Projekt przygotowało niezwykle bogatą ofertę domów z poddaszem – obecnie znajduje się w niej ponad 450 projektów. Oczywiście są one niezwykle zróżnicowane, łączy je oczywiście jedno – poddasze, jako niezwykle praktyczne rozwiązanie, poszukiwane jest przez wielu klientów, którzy planują budowę domu. Wiele z projektów KB Projekt można kupić w cenie wynoszącej jedynie 900 zł – nie można obok tak znakomitej oferty przejść obojętnie!

Dużą różnicą będzie fakt, czy zdecydujemy się na poddasze użytkowe, czy też nieużytkowe. Pierwsze z nich przeznaczone będzie do zamieszkania, oczywiście jego wykonanie będzie droższe, dodatkowo będzie się ono wliczać do wyliczania podatku od powierzchni użytkowej naszego domu. Poddasze nieużytkowe to swoisty magazyn, gdzie możemy trzymać swoje rzeczy. Oczywiście jedno poddasze możemy zamień w drugie, warto jednak podjąć właściwą decyzję już na początku, aby nie nastawiać się na konieczne remonty i zmiany w krótkim czasie od zamieszkania!

Oczywiście zdecydowanie się na sam dom z poddaszem to większy koszt niż dom bez niego, jednak klienci dostrzegają ogrom jego zalet, do których – poza oczywistą podatkową przestrzenią – zaliczamy szanse na montaż dachowym paneli (solary lub panele fotowoltaiczne), łatwy dostęp do komina i rynien czy mniejsze ryzyko na przeciekanie wody z opadów. Oczywiście nie bez znaczenia jest samo wspomniane miejsce – aby osiągnąć dużą przestrzeń bez poddasza czy piętra, musimy zdecydować się na znacznie większą działkę, co również generuje koszty.

Przeczytaj również:   Jak skutecznie zatrzymać wyciek żywicy z drewnianych elementów?

Pamiętajmy również o tym, że KB Projekt zgadza się na wszystkie zmiany w projektach, i to za damo. Dodatkowo, wiele zmian może nie potrzebować przeprojektowywania – są to tzw. zmiany, które zaliczają się do nieistotnych odstępstw od projektu. Zaliczamy do nich m.in. układ ścian wewnętrznych, sposób ogrzewania, materiał pokrycia dachu, zmiany lub przebieg instalacji, dodatnie (lub likwidacja) okien i drzwi, zmienić może się nawet przeznaczenie pomieszczeń. Dokładnie zmiany należące do nieistotnych odstępstw od projektów zostały opisane na stronie internetowej biura, na którą już teraz zapraszamy.

Tymczasem, oto projekty KB Projekt, które naszym zdaniem warto poznać!

Projekt domu CZAJKÓW C (Kod: DM-5582 C)

Oto idealnym przykład tego, jak wiele miejsca możemy zyskać dzięki posiadaniu poddasza, przy ograniczeniach jakimi jest niewielka działka. Chociaż dom ten nie będzie należał do największych, jego powierzchnia mieszkalna wynosi bowiem 57,01 m2, to możemy zdecydować się na jego budowę nawet w przypadku, gdy szerokość naszej działki nie przekracza 14,5 m – jest to więc opcja dla tych, których działa ogranicza lub szukają niewielkiego domu, taniego w budowie oraz w dalszym utrzymaniu.

Sam projekt jest niezwykle praktyczny, prosty oraz właśnie tani w budowie. Został on również wyposażony w kotłownię z piecem na paliwa stałe, co odróżnia go od poprzednich wersji tego projektu. Cały dom spełnia również założenia energooszczędności, dzięki czemu możemy liczyć na to, że m.in. koszty ogrzewania zostaną w tym przypadku ograniczone.

Przeczytaj również:   Jak urządzić łazienkę w bloku?

Na parterze czekają na nas kotłownia, salon, WC oraz kuchnia, na poddaszu natomiast znajdziemy 2 pokoje oraz łazienkę. Widać więc, że dom ten sprawdzi się w przypadku niewielkich rodzin. Tak małe domy z sukcesem wykorzystywane są nie tylko jako domy mieszkalne, ale również jako budynki rekreacyjne, które odwiedzamy tylko kilka razy w roku – wynika to również z niewielkich kosztów ich budowy.

Projekt domu PRZEBIŚNIEŻYN (Kod: DM-6562)

Oto projekt zupełnie inny, znacznie bardziej nowoczesny. W tym przypadku na poddaszu znajduje się jedynie obszerna antresola, która idealnie sprawdzi się jako sypialnia. Tuż obok niej znajdziemy obszerne przeszklenia – nie tylko znakomicie prezentują się one od strony wizualnej, lecz umożliwiają bardzo dokładnie doświetlenie wnętrza całego budynku. To jednak nie koniec niecodziennych rozwiązań.

Na parterze niemal całkowicie zrezygnowano ze ścianek działowych – tam, gdzie było to możliwe. Oczywiście nadal wytyczają one m.in. łazienkę, lecz pozostałe ściany wewnętrzne zostały usunięte. Takie rozwiązanie to nie tylko wyzwanie, ale również olbrzymie możliwości stawiane przed domownikami. Oczywiście ściany działowe znów mogą się tam pojawić, ze względu na możliwość zmian, które nie wymagają przeprojektowywania. Ten dom również może dobrze sprawdzać się jako budynek rekreacyjny, chociaż jako powierzchnia mieszkalna jest już znacznie większa, a wynosi aż 90,90 m2. Całość została pokryta również dwuspadowym dachem. Nie zapomniano również o wyjściu na naprawdę duży taras, który przypadnie do gustu nie jednej rodzinie.

Przeczytaj również:   Jakie meble wybrać do biura? Aranżacja domowego biura

Projekt ten daje naprawdę wiele możliwości. Jest ciekawy i oryginalny oraz na pewno idealnie sprawdzi się w przypadkach, gdy oczekujemy rozwiązań nietypowych, które będą wyróżniały nas na tle naszych sąsiadów.

Projekt domu BEGONIÓW (Kod: DM-6569)

Oto ostatni z projektów, które przedstawimy. Mamy tutaj znów do czynienia z projektem prostym, lecz naprawdę nowoczesnym. Jak podkreśla samo biuro, idealnie sprawdzi się on w przypadku działek z miejscem na spory ogród. Od jego strony zaobserwujemy również znaczne przeszklenia, które sprawią, że salon w domu będzie doświetlony perfekcyjnie, będzie również zapewniał mieszkańcom wspaniały widok. Całość została pokryta znów dwuspadowym dachem, a powierzchnia mieszkalna wynosi aż 145,21 m2. Aby zdecydować się na budowę, będziemy potrzebować działki o szerokości wynoszącej 19,5 m. Projekt obejmuje również antresolę, a na poddaszu czeka na nas łazienka oraz dwa pokoje, lecz pierwsza z nich przypisana jest do jednego z pokoi. Na parterze czeka na nas olbrzymi salon (ponad 55 m2!), kuchnia, łazienka, garderoba, pomieszczenie gospodarcze oraz jeden pokój. Mamy więc do czynienia z propozycją niestandardową, lecz może ona przypaść do gustu wielu inwestorom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *