Poznaj najlepsze miejsca na reklamę wielkoformatową i sposoby jej montażu

Poznaj najlepsze miejsca na reklamę wielkoformatową i sposoby jej montażu

Reklama dźwignią handlu to fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Wbrew pozorom nie tylko reklamy internetowe są popularne, gdyż wielkoformatowe nadal są często wykorzystywane. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że w przypadku reklam wielkoformatowych istnieją zasady i przepisy, które należy respektować. Jeżeli chcecie zdecydować się na taką formę reklamy to koniecznie przeczytajcie nasz poradnik. Poznacie przepisy, a także najlepsze miejsca na jej umieszczenie. Dowiecie się jakiego sprzętu należy użyć do montażu. Już teraz zdradzimy Wam, że najlepszym wyborem będą podnośniki ruchome i rusztowania.

Poznaj przepisy dotyczące montażu reklam wielkoformatowych

Decydując się na reklamę wielkoformatową nie można decydować się na tzw. samowolkę. Należy tutaj respektować przepisy ogólnopolskie, jak i te prawa lokalnego, a dokładnie uchwały rad gminy, miasta bądź dzielnicy. Warto tutaj zwrócić uwagę na plany zagospodarowania przestrzennego, gdyż szczegółowe ustalenia dotyczące zamieszczania reklam wielkoformatowych na terenie prywatnym bądź też w przestrzeni publicznej znajdują się właśnie w nich. Obecnie jednostki samorządu zyskały nowe uprawnienia dotyczące ładu przestrzennego. Zatem na wyznaczonych obszarach może być zakaz umieszczania takich reklam. W związku z tym na samym początku musisz dokładnie sprawdzić przepisy gminne. W przypadku umieszczania reklam na budynkach ma zastosowanie prawo budowlane, a dokładnie art. 30 ust. 1 pkt 2. Zatem musisz zgłosić wniosek do właściwego organu terytorialnego. Po uzyskaniu zgody masz 3 lata na rozpoczęcie prac.

Przeczytaj również:   Organizacja domowej spiżarni - praktyczne wskazówki krok po kroku

Gdzie najlepiej umieścić reklamy wielkoformatowe?

Dobra reklama powinna być umieszczona w takim miejscu, aby była widoczna dla jak największej grupy osób. Możliwości tutaj jest naprawdę sporo. Niewątpliwie można zdecydować się na umieszczenie reklamy blisko centrum, w miejscach uczęszczanych przez sporą liczbę osób. W ten sposób istnieje znacząco większa szansa, że taka reklama zostanie zauważona. Reklamy można umieścić również na budynkach, zarówno domów prywatnych, jak i kamienic. Kolejnym popularnym miejscem jest umieszczenie reklamy przy głównych drogach. Tutaj można wybrać zarówno drogi ekspresowe, jak i autostrady, czy też drogi lokalne. Niektóre reklamy wielkoformatowe montowane są na elewacjach bardzo wysokich budynków, szczególnie w dużych miastach, gdzie reklama powinna się wyróżniać, aby została zauważona przez potencjalnego konsumenta.

Przeczytaj również:   Jak urządzić park miejski przyjazny dla rodzin z dziećmi?

Sposoby montażu reklamy wielkoformatowej

Montaż reklamy wielkoformatowe na wysokich kondygnacjach wymaga zaangażowania ekipy, która posiada uprawnienia do pracy na wysokościach. Praca musi być wykonana precyzyjnie, a także w krótkim czasie, w związku z tym niezbędny jest tu profesjonalizm. Niezwykle istotny jest również montaż. Koniecznie należy zastosować taki sprzęt, dzięki któremu można zamontować reklamę możliwie bezpiecznie. Tutaj doskonale sprawdzi się rusztowanie. Można tutaj wykorzystać modele aluminiowe, które są lekkie i jednocześnie ich montaż i demontaż jest naprawdę krótki, a przy tym wytrzymują naprawdę duże obciążenia. W przypadku mniejszych wysokości można wybrać rusztowania w Delta-Bud.eu, natomiast jeżeli reklama ma znajdować się na budynku o zaokrąglonych ścianach, to można zastosować rusztowanie przestrzenne.

Przeczytaj również:   Pies w mieszkaniu - czy to dobry pomysł?

A może podesty ruchome?

Alternatywą dla rusztowań są podesty ruchome. Również w tym przypadku wybór jest naprawdę szeroki. Można zdecydować się na podnośniki koszowe, nożycowe, bądź teleskopowe o różnym wysięgu, które sprawdzą się na mniejszych i większych wysokościach. Oczywiście liczy się tutaj udźwig, czyli to czy podest wytrzyma ciężar reklamy i jej monterów. Również platforma robocza musi być na tyle duża, by zapewniała bezpieczeństwo pracy. Użycie takiego rozwiązania wymaga zaangażowania wykwalifikowanego pracownika, czyli operatora podestów ruchomych, który posiada aktualne uprawnienia UDT.

Wykorzystując reklamę wielkoformatową można znacząco zwiększyć zyski swojej firmy, a także sprzedaż, czy też rozreklamować działalność. Oczywiście przed montażem należy uzyskać stosowne pozwolenia, a następnie wybrać sposób montażu. Biorąc pod uwagę czasowy i ekonomiczny aspekt prac, to wykorzystanie rusztowania wydaje się być najlepszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *