Ekskluzywna łazienka – praktyczne porady

Ekskluzywna łazienka – praktyczne porady

Wyrafinowane wnętrza są celem coraz większej ilości osób zmagających się z remontem. Jedyne w swoim rodzaju meble, starannie wyselekcjonowane dodatki i ciekawe kolory to tylko początek listy życzeń. Bez wątpienia łazienka może być jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń, jednak przy odrobinie inspiracji obejrzanych na popularnych portalach, można stworzyć projekt ekskluzywnego pokoju kąpielowego. Poniżej kilka cennych rad jak osiągnąć efekt prosto z magazynów specjalizujących się w wykończeniu.

Klimatyczne oświetlenie

Źródło światła jest równie ważne, jak wszystkie inne praktyczne elementy. Coraz częściej projektanci rezygnują z konserwatywnych plafonów na rzecz bogato zdobionych żyrandoli z kryształami. Luksusowa łazienka musi lśnić, a w drugiej kolejności być funkcjonalna. Dlatego nie wolno zapominać o pożytecznych kinkietach bardzo pomocnych choćby przy makijażu. Kolejnym trendem są lustra z wbudowanym oświetleniem. To nie tylko oszczędne rozwiązanie, ale również bardzo efektowne. Jeżeli zależy nam na jedynych w swoim rodzaju odczuciach, można stworzyć zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych i zainstalować w niej sznury lampek LED. Użyteczna strona tej koncepcji pozwala na ukrycie stelaży, rur i innych elementów konstrukcyjnych.

Przeczytaj również:   Szukasz designerskich lamp? Zajrzyj do internetu!

Wyjątkowa armatura

Bez standardowych komponentów, jak umywalka, toaleta, prysznic czy wanna nie ma łazienki. Istotne jest natomiast skrupulatne dobranie elementów, tak by z jednej strony były wykwintne, lecz nie przesadzone. Ekskluzywność przejawia się w minimalizmie i prostych liniach. Przykładem może być prysznic z zainstalowanym odpływem w posadzce lub wolnostojąca wanna. Błyszczące powierzchnie powinny być przełamane matowymi detalami. Jeżeli chodzi o zestaw prysznicowy czarny to bardzo elegancki i wyjątkowy kolor. Jest to również rzadko spotykana propozycja, jeśli chodzi o armaturę. Ważne jest umiejętne połączenie takiego wariantu z całością. Zestaw prysznicowy czarny wyśmienicie wygląda z klasycznymi białymi płytkami, surowym betonem lub naturalnym kamieniem. Tak elegancka kompozycja zwróci uwagę każdego.

Przeczytaj również:   Pufa - ładny i praktyczny element przedpokoju

Nie należy obawiać się nowatorskich rozwiązań. Ekskluzywna łazienka charakteryzuje się przede wszystkim mocnym akcentem i odwagą. Przykładowo zestaw prysznicowy czarny może wydawać się nietrafionym wyborem ze względu na możliwość pojawienia się trudności z utrzymaniem czystości. Jednak postawienie na skuteczną impregnację i dedykowane środki do mycia okazuje się być kluczem do sukcesu. To samo tyczy się luster umieszczonych na dużej powierzchni ścian. Z jednej strony trzeba dbać o prezencję, a z drugiej efekt głębi i odbicia wynagradza wszystko.

Przeczytaj również:   Montaż drzwi - przegląd i porównanie dostępnych modeli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *