Wybieramy idealne hokery drewniane do wyspy

Wybieramy idealne hokery drewniane do wyspy

Moda na minimalistyczne, niebanalne dodatki nadal święci swoje triumfy. Nie ma się co dziwić, często poszukujemy przedmiotów z duszą, na wskroś oryginalnych, nie mających nic wspólnego z wszechobecną powtarzalnością. Właśnie z tych powodów sporym zainteresowaniem cieszą się hokery drewniane do wyspy. Wybierane przede wszystkim przez tych, którzy swoje mieszkanie urządzają w nieoczywisty sposób.

Co to w ogóle jest?

Hokery drewniane do wyspy to nic innego jak wysokie stołki umieszczane w centralnej części kuchennej zabudowy. Z uwagi na rozkład pomieszczenia polecane przede wszystkim do przestronnych, nowocześnie zaprojektowanych aranżacji. Ich cechą charakterystyczną, obok wspomnianej wcześniej wysokości, są rozchylające się do dołu nogi, zapewniając przy tym stabilność i bezpieczeństwo osobom, które z nich korzystają. To jednak nie koniec. Kolejnym wyróżnikiem są poziome łączniki, jakie łączą dolne części mebla, spełniając przy tym funkcję podnóżków. Większość hokerów drewnianych do wyspy uzupełnionych jest również o oparcie, które podnosi komfort siedzenia. Te stołki, podobnie jak inne kategorie domowego umeblowania, są dostępne w wielu opcjach kolorystycznych i stylistycznych do wyboru, które pozwolą na swobodny dobór do każdego wnętrza.

Przeczytaj również:   Gustowny wystrój wnętrza

Jak je odpowiednio dobrać?

Wartość estetyczna to jedno, a praktyczna to drugie. Oczywistym jest, że nie możemy o tym fakcie zapominać. Dlatego wybierając hokery drewniane do wyspy w pierwszej kolejności należy uwzględnić wysokość zabudowy, przy której stołki będą pełniły zaszczytną rolę. Wymiar powinien być niższy o około 30 cm od tych, jakie ustawia się przy tradycyjnych barkach. Złotym środkiem może być wybór modelu o regulowanej wysokości, który skutecznie rozwiąże problem odpowiedniego dopasowania.

Przeczytaj również:   Trendy w łazienkowych płytkach na 2020 rok

Druga, równie oczywista kwestia mówi o tym, że hoker drewniany do wyspy musi zapewniać maksymalną wygodę. Na ten udział wpływa wiele czynników, począwszy od wielkości, po ergonomiczne dopasowanie czy rodzaj zastosowanej tapicerki. Kolejna sprawa dotyczy łatwości w utrzymaniu higieny. Jako, że krzesło umieszczone będzie przy wyspie, a zatem miejscu, które w szczególności będzie narażone na kontakt z produktami spożywczymi, konieczne jest, aby nie nastręczało trudności w czyszczeniu.

Przeczytaj również:   Jak zaaranżować nowoczesną kuchnię?

Dobór do kuchennej aranżacji

Wybierając hoker drewniany do wyspy możemy kierować się powszechnie przyjętymi w tym zakresie trendami lub postawić na odrobinę szaleństwa. W zależności od indywidualnych preferencji, model może komponować się z zastosowanym wystrojem lub przeciwnie, w znaczący sposób odróżniać się od reszty aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *