Jak nadać wnętrzom przytulności?

Jak nadać wnętrzom przytulności?

Okno, przez które codziennie spoglądamy, zasługuje na odpowiednią oprawę. Jest jak czysta kartka i tylko od naszej fantazji zależy, co na niej namalujemy. Każdy pokój zyska przy odpowiedniej aranżacji okna. Zasłona może spełniać wiele funkcji, może być dopełnieniem firany lub jedyną ozdobą, o wyjątkowym fasonie i wzorze. Mało efektowny grzejnik może zostać zasłonięty, a przepiękny widok podkreślony odpowiednią tkaniną oraz wyjątkowym kolorem, który ożywi cały pokój.

Zasłony i ich zalety

Chronią nasz pokój przed światłem, gdy chcemy dłużej pospać, pomagają w zmniejszeniu temperatury pomieszczenia w upalny dzień i zapewnią prywatność, gdy bliskość okien sąsiadów nas krępuje. Jak widać zwykłe zaciągniecie zasłony potrafi nieść za sobą wiele korzyści. Jednak bez wątpienia jedną z największych zalet jest ich efekt dekoracyjny. Duży wybór materiałów, od cienkich i zwiewnych jak mgiełka za oknem, po ciężkie, wzorzyste, dające poczucie ciepła i przytulności. Odpowiednia długość i upięcie, dodadzą elegancji pomieszczeniu. Z kolei odpowiedni kolor powiększy pokój, a zasłony turkusowe, beżowe lub kremowe wprawią nas w dobry nastrój już od samego rana. Ponadto pomogą ukryć niedoskonałości naszych okien, zniszczone ramy czy mało efektowne parapety. Natomiast gdy nasze okna okażą się nieszczelne, zasłonią nas przed wiatrem, aby nie rozchodził się w głąb pokoju.

Przeczytaj również:   Czy biurko podnoszone to dobry pomysł?

Sposoby upinania zasłon

Koła i szelki w prosty sposób zakłada się poprzez założenie na rurkę karnisza. Docenią tę metodę panie, którym ręce mdlały od mozolnego upinania żabek, jedna po drugiej. Takie upięcie pasuje do nowoczesnych wnętrz, a łatwość zakładania i ściągania sprawia, że ten sposób jest często wybierany.  Przeszycie tunelowe także jest prostym rozwiązaniem, wystarczy naciągnąć na rurkę i rozciągnąć lub umarszczyć, według własnego uznania. Dostępne są też plastikowe haczyki, które są wszywane w fałdy zasłony. Dają się przesuwać w górę lub w dół zasłaniając karnisz i można też w ten sposób regulować długość zasłony.

Przeczytaj również:   Nablatowa umywalka łazienkowa – czy warto ją kupić?

Kolor ma znaczenie

Bez wątpienia kolor, na który się zdecydujemy ma znaczenie. Jego wybór powinien być jednak uzależniony od pomieszczenia, w którym owe zasłony będą się znajdować, istotne jest bowiem by współgrały z kolorem ścian i pozostałych dodatków. Najczęściej spotykamy zasłony w bieli i beżu, jednak coraz większym powodzeniem cieszą się o wiele bardziej odważne kolory, takie jak chociażby zasłony turkusowe, które są mieszanką zieleni i błękitu oraz symbolem jasnego umysłu, wody i nieba. Dobrze połączy się z bielą, a także będzie pięknym akcentem na tle szarości, dziś tak popularnej w nowoczesnych wnętrzach. Gdy dołożymy do tego poduszki w tym samym kolorze, czy ozdobny wazon lub talerz, powstanie piękna stylizacja pokoju bez dużego wkładu finansowego.  Dobrym pomysłem jest drugi komplet zasłon, w innym kolorze i fasonie. Dzięki temu będziemy mieć poczucie, że to zupełnie nowe, inne pomieszczenie i jego świeżością możemy się cieszyć przez kolejne miesiące.

Przeczytaj również:   Dywan idealny do każdego pomieszczenia - nowoczesne chodniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *