Nablatowa umywalka łazienkowa – czy warto ją kupić?

Nablatowa umywalka łazienkowa – czy warto ją kupić?

Nowoczesny wygląd to jeden z wielu atutów, który sprawia, że nablatowe umywalki łazienkowe cieszą się coraz większym gronem zwolenników. I nie trudno się temu dziwić. Są bowiem funkcjonalne, komfortowe w użytkowaniu, a także estetyczne wizualnie. Co więcej, występują w rozmaitych konfiguracjach, albowiem producenci doskonale zdają sobie sprawę z ich rosnącej popularności. Dlatego w swojej ofercie posiadają wiele modeli – zróżnicowanych nie tylko pod względem kształtu, ale i rozmiaru. W rezultacie, z łatwością można je dopasować zarówno do małej, blokowej łazienki, jak również przestronnego pokoju kąpielowego. 

Nablatowa umywalka łazienkowa – dlaczego warto ją mieć? 

Umywalka osadzana na blacie jest interesującą alternatywą dla klasycznych, naszafkowych modeli lub wpuszczanych. Wyglądem imituje misę, w której można swobodnie umyć twarz, ręce oraz wykonać resztę codziennych rytuałów higienicznych. Skrywa w sobie ogrom zalet, do których bez wątpienia można zaliczyć łatwość utrzymania w czystości i ochronę przed chlapaniem. Nablatowa umywalka łazienkowa może posiadać rozmaity kształt, np. okrągły czy owalny, aby dzięki temu łatwo dopasować jej kształt do posiadanego metrażu pomieszczenia czy podjętego stylu aranżacyjnego. Co więcej, ze względu na dużą różnorodność tych modeli, z łatwością można znaleźć i takie, nad którymi zmieszczą się dwie osoby. 

Przeczytaj również:   Świeczniki szklane na salę bankietową

Z czego są wykonane? 

Nie będzie dla nikogo niespodzianką fakt, że najpopularniejszym materiałem, z którego produkuje się nablatowe umywalki łazienkowe jest ceramika. Jej czysty, biały kolor z łatwością można dopasować do każdego wystroju i elementów wyposażenia, a utrzymanie jej w czystości nie sprawi kłopotu nawet największym sceptykom z kręgu sprzątania. Co ważne, ceramika cieszy się popularnością również za sprawą posiadanej trwałości i funkcjonalności. 

Alternatywą dla ceramiki jest granit i marmur. I choć ich cena zwykle nie należy do najniższych, wiele osób decyduje się na ich nabycie – głównie za sprawą eleganckiego wyglądu i niekwestionowanej wytrzymałości. 

Przeczytaj również:   Meble laboratoryjne, czyli co w laboratorium piszczy

Na czym osadzić umywalkę?

Nablatowa umywalka łazienkowa skrywa w sobie jeszcze jeden walor. Jest nim duża swoboda aranżacyjna, która sprawia, że może być umieszczana zarówno na dopasowanej szafce łazienkowej, jak i trwałym i wytrzymałym blacie, np. z drewna egzotycznego. 

Wilgoć – o tym pamiętaj!

Bez względu na rodzaj wybranej nablatowej umywalki łazienkowej, należy pamiętać o jej odpowiednim zabezpieczeniu silikonem sanitarnym. W tym celu konieczne jest jej uszczelnienie – na przestrzeni między blatem a umywalką.

Przeczytaj również:   Przepuszczalność powietrza dla rolet zewnętrznych - czy zawsze jest taka sama?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *