O czym pamiętać kupując lustro na wymiar?

O czym pamiętać kupując lustro na wymiar?

Nieodłącznym elementem każdego mieszkania, niezależnie od panującego w nim wystroju, jest lustro. Cenione nie tylko za ponadprzeciętną funkcjonalność, ale również estetykę. Duże, masywne zwierciadła często zdobią wnętrza łazienek, mniejsze zaś z dumą dekorują sypialnie czy salony. Mając na względzie umiejętność optycznego powiększania przestrzeni oraz zdolność do kreowania unikalnego wystroju, wiele osób chętnie wybiera lustro na wymiar. Robione na specjalne zamówienie pozwala w pełni odzwierciedlić indywidualne preferencje oraz potrzeby mieszkania. 

Skrojone na miarę własnych oczekiwań!

O ile jeszcze do niedawna, jedyną propozycją było zwierciadło w klasycznym rozmiarze, tak dziś coraz większym zainteresowaniem cieszą się lustra na wymiar. Wykonywane pod specjalne wymagania klienta, uwzględniając zarówno wymiary, rodzaj ramy czy kolor tafli szkła. Znajduje zastosowanie w niemalże wszystkich pomieszczeniach, od łazienki zaczynając przez sypialnię i salon, na przedpokoju kończąc.  

Przeczytaj również:   Czy detale w lokalu restauracyjnym mają znaczenie?

Wybieramy lustro na wymiar – o czym pamiętać? 

Lustro, podobnie jak inne elementy domowego wyposażenia, dla zachowania atrakcyjnego wyglądu powinno być dopasowane do całego wystroju. Ważnym czynnikiem jest zatem zachowanie jego odpowiednich proporcji. Punktem wyjścia okazuje się wielkość pomieszczenia. W dużych, przestronnych wnętrzach mile widziane są masywne tafle szklane. Wszystko dlatego, że bardzo dobrze współgrają z dostępnym metrażem, a także zwiększają komfort użytkowania. Małe lustra pozostałyby niezauważone.

Przeczytaj również:   Czarne poduszki dekoracyjne do skandynawskich przestrzeni – jakie wybrać?

Z kolei w niewielkich przestrzeniach najlepiej sprawdzą się średniej wielkości lustra na wymiar. Aby jednak należycie zaprezentowały swój urok, można skorzystać z dwóch zabiegów aranżacyjnych. Pierwszy obejmuje montaż pionowego lustra, które optycznie powiększy wnętrze lub poziomego, jeśli naszym celem jest jego poszerzenie.  

Kształt – nie bez znaczenia

Kolejnym, równie ważnym elementem jest kształt lustra. Najczęściej wybierane są te o prostokątnej lub kwadratowej tafli, które bardzo dobrze komponują się z prostym i minimalistycznym wyposażeniem pomieszczenia. Nie są to jedyne propozycje. Lustro na wymiar może być utrzymane w okrągłym lub owalnym kształcie. Szczególnie polecane do wnętrz, w których pragnie się stworzyć atmosferę ciepła i przytulności. Ostatni rodzaj stanowią zwierciadła o łączonych, mieszanych kształtach. Chętnie wybierane z racji posiadanej uniwersalności (idealne zarówno do wnętrz prywatnych, jak i komercyjnych), jak również nowoczesnego designu. 

Przeczytaj również:   Jak dobrać odpowiednie szafy wnękowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *