Jak zaaranżować wąski i ciasny przedpokój? Propozycje mebli do przedpokoju

Jak zaaranżować wąski i ciasny przedpokój? Propozycje mebli do przedpokoju

Remontując mieszkanie skupiamy się na eleganckim wystroju salonu, poświęcamy czas na wybór mebli kuchennych, urządzenie łazienki i czasem dopiero, w końcowej fazie, zajmujemy się aranżacją przedpokoju. Mały, wąski i ciemny wymaga szczególnej uwagi, trudniej tu bowiem o stylową oprawę. Co można zrobić aby przedpokój stał się atrakcyjną wizytówką naszego mieszkania? Jak urządzić wąski i ciasny przedpokój?

Jakie meble powinny znaleźć się w małym przedpokoju?

Dobór właściwych mebli to podstawa, aby przedpokój stał się praktycznym pomieszczeniem. W mieszkaniach jest zazwyczaj nieustawny, ma wiele drzwi, co daje mało powierzchni do użytku. Trzeba wybrać meble, które pozwolą na maksymalnie efektywne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Pamiętając o tym, że meble do przedpokoju powinny być funkcjonalne, warto przejrzeć ofertę internetową. Znajdziemy tam wiele użytecznych koncepcji popartych przejrzystymi zdjęciami, które pobudzą naszą inwencję twórczą i wyobraźnię.

Przeczytaj również:   Jak kupić swoje pierwsze mieszkanie?

Korzystnym rozwiązaniem są meble modułowe, które dają możliwość ustawiania kolejnych części w pionie. Pojemne, niezbyt szerokie, najlepiej w jasnych kolorach szafki i półki w takiej wersji pozwolą na przechowywanie, niezbędnych elementów garderoby, drobiazgów, bez zajmowania skromnej powierzchni pomieszczenia.

Szafa we wnęce, z przesuwanymi drzwiami, w której znajdą swoje miejsce wieszaki, pomieści ubrania wierzchnie jak kurtki, płaszcze. Alternatywą dla szafy jest wykorzystanie wnęki na kącik na odzież i buty. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj niewielka garderoba, jednocześnie z pojemną skrzynią na buty, wieszakami na kurtki i półką na czapki i szaliki. Narożne szafki pozwolą zagospodarować kąt pozornie nie do wykorzystania.

Przeczytaj również:   Wiosenna metamorfoza szafy typu KOMANDOR – trendy 2019

W jaki sposób zmieścić co niezbędne w ciasnym przedpokoju?

Naczelną zasadą urządzania ciasnych pomieszczeń jest „im mniej tym lepiej”. Jeżeli, po wejściu do mieszkania, nie chcemy przeciskać się pomiędzy meblami trzeba znaleźć rozwiązania, które pozwolą na wykorzystanie fragmentu wolnej ściany lub drzwi. Praktyczne są haki na drzwiach oraz na ścianach. Wiszące, stylowe półki, z wąskimi szufladami pomieszczą przedmioty jak klucze i inne niezbędne, drobne przedmioty. Warto też rozważyć opcję szafek i regałów wbudowanych w ścianę.

Solidnie wykonane i estetyczne, pionowe wieszaki na buty zajmują minimum miejsca, są uniwersalne, dopasowują się do każdego wnętrza. Mogą pomieścić kilkanaście par butów, przez co pozwalają utrzymać porządek bez konieczności ustawiania specjalnej szafki. Mądrym rozwiązaniem są również, przytwierdzane do ściany, listwy na obuwie, unikniemy dzięki nim szeregu przewracających się butów na podłodze.

Przeczytaj również:   Mało przytulnie? Pora na dywany wełniane

Czy można optycznie zwiększyć powierzchnię wąskiego przedpokoju?

Ciasny i ciemny przedpokój należy koniecznie zaaranżować korzystając z odpowiedniego oświetlenia. Górne światło powinno być jasne, w przypadku wysokich budownictw możemy zdecydować się na efektowny żyrandol. Podświetlane elementy dekoracyjne, świecące listwy, delikatne kinkiety dodadzą przytulności i ciepłej atmosfery.

Niezbędny jest trafny dobór koloru podłogi oraz ścian, jasne kolory, odcienie bieli są najlepszym rozwiązaniem. Biel optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń i idealnie się komponuje z wszystkimi kolorami mebli.

O ile to możliwe, warto wykorzystać powierzchnię ściany lub drzwi na lustra, które dodadzą głębi małemu pomieszczeniu. Można też postawić na szafę z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowane są dwa duże lustra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *