Jak obliczyć powierzchnię domu do ocieplenia?

Jak obliczyć powierzchnię domu do ocieplenia?

Koszt ocieplania domu zależny jest m.in. od powierzchni budynku. Wstępny kosztorys prac modernizacyjnych możesz wyliczyć sam. Jak obliczyć powierzchnię domu i ile kosztuje ocieplenie metodą natryskową?

Jak obliczyć powierzchnię domu do ocieplenia?

Koszt ocieplenia domu pianką poliuretanową zależny jest od kilku czynników, między innymi od wielkości powierzchni, na której mają być przeprowadzone prace termomodernizacyjne. Obliczenie tej powierzchni może być problematyczne, zwłaszcza na poddaszu lub w innych obszarach domu, w których występują skosy.

Obliczając wielkość powierzchni, musisz znać dokładne wymiary obszarów wymagających ocieplenia. Wszelkie informacje dotyczące sposobu wyznaczania powierzchni znajdują się w normach budowlanych:

  • PN-70/B-2365: Powierzchnie budynków. Podział, obliczenia i zasady obmiaru.
  • PN-ISO 9836: 1997: Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie i obliczanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
Przeczytaj również:   Jak zaprojektować małą łazienkę i nie popełnić typowych błędów?

Wielkość powierzchni możesz oczywiście obliczyć samodzielnie, Najprościej aby obliczyć należy sumować wysokość i szerokość powierzchni do ocieplenia (ścian, stropu czy poddasza), a następnie odliczyć otwory okienne i drzwiowe. Jeśli nie jesteś pewny powyższego zabiegu na pewno firma, która będzie wykonywać ocieplenie w Twoim domu wykona to poprawnie.

Ocieplanie domów pianą PUR przynosi wiele korzyści, dlatego warto dokładnie je zaplanować.

Ile kosztuje ocieplenie domu pianką?

Koszt ocieplenia domu pianką zależny jest od wielkości izolowanej powierzchni, stopnia skomplikowania konstrukcji, rodzaju wybranego termoizolatora, grubości izolacji i ceny robocizny, którą ustala firma wykonawcza. Warto pamiętać, że koszty wykonania różnią się między poszczególnymi województwami czy miastami.

Przeczytaj również:   Jak ułożyć płytki?

Jeśli wyliczenie kosztów docieplenia stanowi problem – możesz skorzystać z pomocy w postaci kalkulatora ociepleń, przydatnego zwłaszcza przy ustalaniu kosztów izolacji poddasza. Kalkulator uwzględnia wielkość powierzchni, rodzaj materiału, grubość izolacji i rodzaj powierzchni, ułatwiając wyliczenie kosztów całkowitych.

Zalety ocieplania domu pianą PUR

Zastanawiając się czym ocieplić dom, trafiłeś pewnie na wiele różnych rozwiązań i ostateczny wybór materiału może być dość skomplikowany. Dlaczego to właśnie pianka poliuretanowa zyskuje na popularności i staje się najczęściej wybieranym termoizolatorem? Kluczowe są właściwości piany i efekty, których nie uzyskasz, wybierając styropian czy wełnę mineralną. Ocieplanie domów pianą PUR pozwala uzyskać najniższy z możliwych współczynnik przewodzenia ciepła, zapewnia najwyższy opór cieplny przegrody i znacząco obniża poziom zużycia energii.

Przeczytaj również:   Kuchnia w stylu loftowym

Ocieplanie domu pianką poliuretanową eliminuje powstawanie mostków termicznych. Szczelnie wypełnia każdą przestrzeń, nie dopuszczając do ucieczki ciepła. Piana jest lekka, nie obciąża konstrukcji budynku, a co więcej – wzmacnia ją. Nie pyli się i nie kurzy, dlatego doskonale nadaje się do domu zamieszkałego przez alergików.

Ocieplanie domów pianą PUR to rozwiązanie na lata. Materiał termoizolacyjny nie zmienia swoich właściwości przez długi czas. Piana zamkniętokomórkowa, np. Purios H, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a otwartokomórkowa, Purios E, służy jako idealny izolator akustyczny. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób, które poszukują długotrwałego i efektywnego rozwiązania.

Sprawdź jak obliczyć powierzchnię domu do ocieplenia na blogu Purios.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *