Obrazy – oryginalny pomysł na prezent

Obrazy – oryginalny pomysł na prezent

Prawie zawsze, gdy bliska osoba obchodzi urodziny, imieniny lub pojawia się inna okazja do podarowania prezentu, zadajemy sobie pytanie, co kupić tym razem. Kolejny flakonik perfum czy elegancki portfel wydają się zbyt banalnymi pomysłami, a jest jeszcze gorzej, kiedy mamy przygotować jedną, wspólną niespodziankę dla pary. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem będą obrazy – nadające się na prezent ślubny, z okazji zakupu mieszkania lub jako podarunek pod choinkę. Mnogość stylów, w jakich malowane są obrazy, sprawia, że wśród nich znajdziemy wspaniały upominek zarówno dla osoby lubiącej otaczać się nowoczesnymi dekoracjami, jak i tej zakochanej w klasyce i tradycji.

Jak dobrać obraz do wnętrza?

Najważniejszą sprawą przy wybieraniu jakiegokolwiek prezentu, a więc także obrazu jest unikanie pójścia na łatwiznę. Zdecydowanie nie polecamy zakupu reprodukcji najpopularniejszych dzieł czy też najtańszych kopii. W galeriach internetowych i stacjonarnych można znaleźć wiele interesujących obrazów, które wyszły spod pędzli zdolnych i obiecujących artystów. Wybierając obraz na prezent, powinniśmy celować w motyw, który będzie korelował z pozostałym wystrojem domu. Do wnętrz nowoczesnych sprawdzą się obrazy abstrakcyjne i minimalistyczne. W domach urządzonych w stylu prowansalskim i rustykalnym dobrze będą wyglądały obrazy przywodzące na myśl spokojny, harmonijny styl życia, np. przedstawiające owoce. Jeżeli obraz ma być prezentem dla nowożeńców, którzy dopiero będą urządzać swoje pierwsze mieszkanie, warto wybrać motyw uniwersalny, tj. pasujący do każdego wnętrza. Takimi obrazami będą dzieła przedstawiające krajobrazy – zaskakujące feerią barw, pozwolą odbyć podróż w odległe miejsca, bez ruszania się z domu.

Przeczytaj również:   Najchętniej wybierane przez Polaków bramy garażowe

Obrazy na prezent dla szefa?

Świetny pomysł! Warto zaznaczyć, że obrazy oraz inne dzieła sztuki są uznawane za prezenty z klasą. Nawet podczas wizyt prezydentów lub innych oficjeli, najczęściej przekazywanym upominkiem od rządu odwiedzanego kraju jest malowidło lub inna artystyczna instalacja. Decydując się na zakup obrazu na prezent dla szefa, starajmy się dobrać go wyglądu biura lub gabinetu, ponieważ zakładamy, że niewiele osób zna wystrój domu swojego przełożonego. Prezesi i osoby na wysokich stanowiskach lubią podkreślać swój status i siłę, więc obraz z wizerunkiem lwa lub innym kojarzącym się z walecznością ducha, szacunkiem lub dominacją, będzie idealny. Jeżeli nasz szef jest miłośnikiem luksusu, można pokusić się o nowoczesny i elegancki obraz ze złoceniami, które sprawiają, że dzieło jest wyjątkowo reprezentacyjne. Pamiętajmy, że obrazy na prezent to idealne rozwiązanie dla każdego, a w szczególności dla osób wrażliwych na piękno i talent.

Przeczytaj również:   Dlaczego warto korzystać z obrzeży ogrodowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *