Pokój dla dziecka- jak go przygotować?

Pokój dla dziecka- jak go przygotować?

Dwie kreski na teście i świat staje na głowie, wyczekiwane czy niespodziewane kreski, 13emocje i mnóstwo pytań, cała armia uczuć od szczęścia po strach. Z niecierpliwością odwiedzacie lekarza, zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniego imienia. A gdy płeć nowego członka rodziny jest już znana a termin porodu nieuchronnie się zbliża, pozostaje jeszcze jedna kwestia: pokój dla dziecka.

Przed czy po urodzeniu?

Jest grono rodziców, którzy zanim na świecie pojawi się potomek, z zapałem malują ściany i wyposażają pokój dziecięcy. Są również rodzice, którzy wolą zostawić ten element na później wychodząc z założenia, że przez pierwsze miesiące życia dziecko i tak jest ciągle przy rodzicach. Nie ma znaczenia, do którego grona rodziców się zaliczasz, pewne kwestie wymagają dokładniejszych przemyśleń i organizacji.

Przeczytaj również:   Odpylacze przemysłowe: jak działają i na co zwracać uwagę?

Kolorystyka

Różowe dla dziewczynki, niebieskie dla chłopca, taka kolorystyka pokoju dla dziecka już dawno przeszła do historii. Teraz prym wiodą wystroje w stylu skandynawskim, w których dominującymi kolorami są odcienie szarości oraz kontrastowanie bieli z czernią. A jeśli już decydujemy się na kolor, ma być on intensywny typu żółć, pomarańcz, fuksja. Dzięki takim trendom można pokusić się o urządzanie pokoju dla dziecka, zanim poznamy płeć. Uniwersalizm stylu skandynawskiego daje szerokie możliwości dla rodziców.

Przeczytaj również:   Płytki rektyfikowane – nowa jakość

Wystrój

Pokój dla dziecka musi być przytulny i bezpieczny, nie można go zagracić zbyt dużą ilością mebli. Ładnie prezentują się puszyste dywany, mięciutkie poduszki. Oświetlenie nie może za bardzo razić dziecka, rozgraniczenie na światło dzienne i delikatne nocne pomoże dziecku w rozróżnianiu dnia i nocy. Dla bezpieczeństwa pociechy nie zaleca się zawieszania długich firanek i zasłon, w które dziecko może się zaplątać podczas nauki raczkowania i chodzenia. Najlepiej sprawdzą się rolety dzień-noc. Każdy mebel powinien być na stałe przytwierdzony do ściany, ponieważ nigdy nie wiadomo na jakie pomysły wpadnie dziecko.

Przeczytaj również:   Dlaczego kwietnik metalowy to dobry wybór?

Pokój dla dziecka ma być jego przystanią i sprawić, że będzie chciało w przyszłości spędzać w nim jak najwięcej czasu, warto więc dołożyć wszelkich starań by był piękny i bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *