Stwórz klimatyczny zakątek w ogrodzie!

Stwórz klimatyczny zakątek w ogrodzie!

Ci, którzy są szczęśliwymi posiadaczami mniejszego lub większego ogrodu bardzo często decydują się na postawienie w nim różnego typu altanek ogrodowych. Altanki ogrodowe są miejscem, w którym spędzamy czas w gronie rodziny i znajomych. W ciepłe, słoneczne dni są idealnym miejscem na zjedzenie obiadu, kolacji czy urządzenie przyjęcia. Dlatego trzeba dokładnie zastanowić się, jak urządzić taką altankę, aby było to miejsce przytulne, klimatyczne, które zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Wybieramy meble ogrodowe

Jednym z ważniejszych elementów są meble. Trzeba zadać sobie pytanie co bardziej nam przypadnie do gustu – krzesła, ławki, fotele, kanapy? Następnie musimy określić z jakiego tworzywa będą te meble ogrodowe – drewniane, plastikowe, techno rattanowe czy aluminium. Drewniane mogą tworzyć niesamowity klimat, współgrający z drewnianą altanką ogrodową. Do wyboru są również meble rattanowe, które również tworzą przytulną atmosferę. Możemy do nich dobrać również poduszki na siedziska i oparcia w odpowiednim kolorze, żeby poczuć się jeszcze bardziej komfortowo. Często można również spotkać się z meblami zrobionymi z palet. W swej prostocie posiadają niesamowity urok. Tutaj również możemy dobrać poduszki, które ocieplą wnętrze altanki.

Przeczytaj również:   Jak działa kosiarka spalinowa?

Tworzymy klimat za pomocą oświetlenia

Drugą ważną rzeczą jest również, to w jaki sposób oświetlimy naszą altankę ogrodową. Odpowiednio dobrane i rozmieszczone oświetlenie może stworzyć magiczne miejsce, w którym można będzie przesiadywać całe letnie wieczory i noce. Tutaj również mamy spory wachlarz możliwości – lampy wiszące, kinkiety, na oświetlenie ścieżki do altanki warto zastanowić się np. nad lampami solarnymi lub małymi reflektorkami LED. Oświetlenie altanki warto już zaplanować przed jej postawieniem, gdyż trzeba się wówczas zastanowić, czy wolimy poprowadzić kable górą czy dołem. Jeśli dołem konieczne będzie przekopanie trawnika, które może od razu wykonać ekipa montująca altankę. Można również poprowadzić przyłącze górą lub zastosować przedłużacze, jeśli miałoby to być przejściowe rozwiązanie, tylko na czas przyjęć. Do klimatycznych mniejszych altanek świetnie sprawdzą się np. małe lampki w starym stylu, przypominające lampki naftowe lub latarenki. Do większych warto zastanowić się nad żyrandolami ogrodowymi. Wygodnym rozwiązaniem są również kinkiety ogrodowe, które można łatwo przymocować do słupków i filarów podtrzymujących dach. Dają one wówczas delikatniejsze światło i są bardzo klimatyczne. Warto również rozważyć oświetlenie dojścia do altanki, żeby czuć się bezpiecznie i komfortowo, gdy zapadnie mrok. Na oświetlenie ścieżek ogrodowych szczególnie polecane są lampy solarne, które wyglądają bardzo estetycznie. Natomiast małe reflektorki LED rozmieszczone przy ścieżce zajmują małą miejsca. Jest to rozwiązanie dla tych którzy nie lubią „zagracać” swojego ogrodu. Jak widać, dzięki dobrze dobranym meblom i oświetleniu możemy stworzyć w swoim ogrodzie bardzo przytulny zakątek

Przeczytaj również:   Kosiarka elektryczna – jaka najlepsza do domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *