Jak zwiększyć szansę na sprzedaż mieszkania? Dowiedz się jakie drobiazgi mają znaczenie

Jak zwiększyć szansę na sprzedaż mieszkania? Dowiedz się jakie drobiazgi mają znaczenie

Sprzedaż mieszkania to niełatwa sprawa, nawet jeśli pomaga Ci pośrednik nieruchomości. Chcesz uzyskać jak najlepszą cenę i musisz wziąć pod uwagę lokalizację mieszkania i jej podstawowe atuty, a także ceny rynkowe. Zatem koniecznością jest zadbanie o każdy najmniejszy detal, aby móc uzyskać pożądaną kwotę za mieszkanie i je sprzedać.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Jak wiadomo oświetlenie ma ogromne znaczenie. Zatem na samym początku musisz sprawdzić czy żarówki w lampach się nie przepaliły i czy nie trzeba ich wymienić na nowe. Żarówka led działa kilkanaście tysięcy godzin więc ryzyko, że przestanie świecić akurat w dniu prezentacji mieszkania jest niewielkie, chyba, że została zakupiona bardzo dawno. Można również wybrać nowe oprawy oświetleniowe, zwłaszcza, jeśli te starsze są już podniszczone albo zupełnie nie pasują do wystroju. Warto wybrać także taśmy led. Dzięki nim można podświetlić np. szklane półki w witrynach albo łóżko w sypialni.

Przeczytaj również:   Jak zastosować styl Art Deco we własnym domu?

Pozbądź się podniszczonych mebli lub uczyń z nich atut i posprzątaj mieszkanie

Kolejnym krokiem, który pozwoli zwiększyć szansę na sprzedaż mieszkania jest sprzątanie. Musisz bardzo dokładnie je oczyścić z kurzu czy pajęczyn, które ewentualnie zagnieździły się w rogach pokoju. Ponadto pozbycie się starych, podniszczonych mebli może być dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu zyskasz więcej przestrzeni, przez co potencjalny kupiec będzie lepiej widział możliwości zmiany aranżacji i wykorzystania w pełni danej przestrzeni. Oczywiście możesz również stare meble pozostawić. W przypadku podniszczonej sofy sprawdzi się zakup narzuty na łóżko oraz dekoracyjnych poduszek. Nie będzie to duży koszt, a może znacznie zwiększyć estetykę salonu. Inną możliwością jest postarzanie starych mebli. Można użyć do tego papieru ściernego, a także farby imitującej metal. Taki efekt doskonale sprawdzi się w industrialnej stylistyce. Możesz dobrać jeszcze mniejsze palety i wyłożyć do nich zioła w doniczkach i taki pachnący zestaw pozostawić na blacie w kuchni. W każdej stylistyce można znaleźć ciekawe pomysły za grosze, które zupełnie zmieniają optykę danego mieszkania.

Przeczytaj również:   Malowanie ścian w biurze: jak wybrać kolory do pracy?

Dokup fotoobrazy na ścianę, które dodają każdemu wnętrzu wyrazu

Jeśli już masz obrany wstępny koncept, odmalowane ściany i inaczej ustawione meble, to pozostaje Ci jeszcze jedna kwestia, a mianowicie dobór dodatków, które jeszcze bardziej podkreślą daną stylistykę. Ponadczasowym wyborem są fotoobrazy na ścianę i antyramy z wybraną grafiką. Można je zawiesić na wolnej ścianie w salonie albo przedpokoju, aby goście zastanawiający się nad kupnem od razu zauważyli, że mieszkanie jest nowoczesne i do tego przytulne. Tak, jak fotoobrazy są wskazane, tak własne zdjęcia w ramkach już nie. Takie elementy pokazują, że jeszcze jest się przywiązanym do danej nieruchomości i zniechęcają potencjalnych kupców, czyli własne zdjęcia należałoby zdjąć.

Zrób odpowiednie zdjęcia i zorganizuj dzień otwarty

Aby zwiększyć szansę na kupno mieszkania musisz nie tylko je odkurzyć czy przearanżować, ale również wykonać zdjęcia mieszkania po poczynionym remoncie. Wtedy dopiero widoczna będzie jego atrakcyjność i ilość obserwujących ofertę wzrośnie. Kiedy masz już odpowiednie zdjęcia, zrobione w odpowiednim świetle, to czas, aby zamieścić je na portalu ogłoszeniowym. Wtedy, kiedy zgłoszą się pierwsze osoby chętne możesz zorganizować dzień otwarty. Ten zwyczaj zaczerpnięty jest ze Stanów Zjednoczonych, jednak robi się coraz popularniejszy. Możesz zakupić szampana i czekoladki i częstować nimi gości. Pewnym trikiem jest pozostawienie w piekarniku świeżego upieczonego chleba. Są zapachy, które kojarzą się nam wyjątkowo pozytywnie, a to jest jeden z nich. Warto postawić również na stołach świeżo cięte kwiaty, co doda estetyki, a jednocześnie sprawi, że po mieszkaniu będzie się roznosiła przyjemna woń.

Przeczytaj również:   Zakup stolika kawowego do salonu – na co zwracać uwagę?

Jest wiele drobiazgów, które mogą składać się na sukces w branży nieruchomości. Ważne jest także sąsiedztwo i otoczenie. Tego oczywiście nie da się zmienić, dlatego warto uczulić sąsiadów na fakt organizowania dnia sprzedaży mieszkania. Dzięki temu niemal wszystko można mieć pod kontrolą przed sfinalizowaniem transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *