Wybór lampy CFL – jako sposób na dobre plony

Wybór lampy CFL – jako sposób na dobre plony

Aby móc cieszyć się dobrymi zbiorami roślin potrzeba wielu narzędzi oraz akcesoriów. Nawozy do roślin to jeden ze sposobów na dobre plony. Jednak do ich prawidłowego wzrostu niezbędna jest energia słoneczna. W naszym klimacie umiarkowanym mało jest dni pełnych słońca. Aby móc cieszyć się roślinnością jeszcze przed nadejściem wiosny lampa CFL może być niezwykle przydatna. Jednak jak pośród ogromnej liczby lamp wybrać tą jedyną? Tego dowiesz się, czytając ten artykuł. 

Odpowiednie natężenie jako podstawowy czynnik wyboru lampy

W przeciwieństwie do różnych modeli lamp warto mieć na uwagę odpowiednią moc. Gdy zamierzamy zająć się montażem warto mieć na uwadze, by lampa CFL miała moc dostosowaną pod kątem uprawy. Standardowe parametry lamp zwykle mieszczą się w przedziale od 85W do 300W. Ich wbudowany układ zasilający pozwala na osiągnięcie maksymalnej mocy bez użycia dodatkowych systemów zasilania. Oto przykłady lamp od najmniejszej do największej mocy WAT. 

Przeczytaj również:   Letni pokój dziecięcy: Jak zaaranżować przytulne miejsce dla dziecka?

Lampa 85W

To rodzaj systemu o najniższej mocy. Najtańsza lampa CFL jest dobra dla małych upraw. To oświetlenie może być stosowane w sytuacji, gdy liczyć na przyzwoite parametry. Przykład tego rodzaju lampy może być wykorzystany jako światło główne w małych namiotów uprawowych. Z uwagi na male parametry stosowana przez ogrodników lampa w technologii CFL daje nam światło o wydajności do 100 L/1W. Światło idealnie pasuje do namiotu o wymiarach 40 x 40 x 120 cm. W zależności od przeznaczenia żarówka o mocy 85W może być uniwersalnym modelem na naświetlania roślin w stanie kwitnienia oraz wzrostu (technologia dual). 

Przeczytaj również:   Jak zorganizować małe mieszkanie, aby było funkcjonalne?

Lampa 105W

Tutaj warto wyróżnić dwa rodzaje przeznaczenia. Czasem lampy CFL mogą mieć jeden rodzaj zastosowania. W produktach odnajdziemy oświetlenie o do wzrostu roślin. Lampy te charakteryzuje odpowiednia barwa na poziomie 6400K. Drugim typem lampy jest oświetlenie na czas kwitnienia. Żarówka CFL charakteryzuje się niższą barwą niż oświetlenie na czas rośnięcie. W tym przypadku żarówką ma barwę 2700K. Dzięki czemu roślina w spokojnych warunkach może swobodnie kwitnąć. 

Lampa 150W

Konstrukcja lampy o podanych parametrach jest dobra dla wszystkich, tych co oczekują szybkich efektów wegetacji oraz wzrostu roślin. Średnia moc lampy daje naprawdę lepsze wyniki niż oświetlenie poniżej 150W. Dzięki takim rozwiązaniom hodowla może przyśpieszyć wzrost roślin o nawet 50%. Lampy mogą stanowić idealne uzupełnienie namiotu. Światło o barwie 2700K na fazę kwitnienia oraz 6400K  jest idealne do namiotów o powierzchni do 0,5 metra kwadratowego.

Przeczytaj również:   Jak dobrze wybrać paski LED do pomieszczenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *