Na co warto zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

Na co warto zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

Zakup mieszkania to prawdziwe wyzwanie, ponieważ to od niego w dużej mierze zależeć może nasz przyszły komfort. Jeżeli podejmiemy w tej sprawie złe decyzje, wymarzone gniazdko może okazać się źródłem wielu frustracji. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, gdzie zamieściliśmy kilka istotnych punktów, na które warto zwrócić uwagę w trakcie dokonywania wyboru.

Wielkość mieszkania

Małe mieszkanko kusi nas szczególnie w momencie, gdy nie posiadamy jeszcze rodziny lub żyjemy wspólnie tylko z partnerem. Sumarycznie kosztuje mniej, chociaż nie da się ukryć, że cena za metr kwadratowy w przypadku kawalerek prezentuje się zdecydowanie mniej korzystnie. Mniejsza cena umożliwia szybszą przeprowadzkę do własnego mieszkania zamiast wynajmowania lokalu od innej osoby, co jest niewątpliwą zaletą. Warto jednak zastanowić się czy takie rozwiązanie na dłuższą metę będzie dla nas wygodne. Do malutkiej kawalerki nie zaprosisz na noc gości, upychanie dobytku takiego jak rower i inne większe gabaryty na niedużej powierzchni może przytłoczyć, a gdy stoisz przed perspektywą powiększenia rodziny w niedługim czasie – prawdopodobnie będzie lepiej poczekać jakiś czas i zgromadzić większe środki na zakup większego metrażu. Wiele tutaj zależy oczywiście od Twojej indywidualnej sytuacji, ale zdecydowanie dobrze będzie przemyśleć wszystkie za i przeciw zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie.

Przeczytaj również:   Jak urządzić mieszkanie, mając psa?

Mieszkanie w hałaśliwej okolicy

Dla wielu osób mieszkanie w centrum ruchliwego miasta wydaje się bardzo atrakcyjne ze względu na bliskość pracy lub miejsc, w których lubimy spędzać czas. Oszczędność czasu, którą uzyskujemy nie stojąc każdego dnia w korkach często jest na wagę złota. Ta opcja może jednak okazać się dość uciążliwa, szczególnie w weekendy, kiedy imprezowicze wracają do domów lub w tygodniu, kiedy ruch drogowy jest mocno nasilony. Na szczęście w tym przypadku masz jeszcze jedną możliwość – montaż profesjonalnej izolacji akustycznej, która wyciszy męczące dźwięki pochodzące z ulicy oraz od sąsiadów. Ma szansę sprawdzić się tutaj m.in. izolacja K-flex, czyli wysokiej jakości produkt włoskiej firmy. Izolację K-flex można wykorzystać do wyciszenia ścian, sufitu lub podłogi, co pozwoli zmniejszyć natężenie hałasu we wnętrzu mieszkania i pomoże osiągnąć upragniony spokój. Sama izolacja nie jest bardzo kosztowna, ale zamawiając dużą jej ilość oraz zatrudniając fachowców do jej właściwego ułożenia trzeba liczyć się z konkretnymi kosztami. Na szczęście, będzie to inwestycja długoletnia, a poczucie komfortu we własnych czterech ścianach z pewnością jest warte zainwestowania w rozwiązania oferowane przez K-flex.

Przeczytaj również:   Jak wyczyścić przypalone żelazko?

Pozostałe kwestie

Decydując się na zakup mieszkania warto wcześniej zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi historii lokalu. Dużo na temat potencjalnego mieszkania może powiedzieć jego właściciel lub pośrednik. Przed pierwszą deklaracją dobrze jest dowiedzieć się m.in. jakie remonty były przeprowadzane w mieszkaniu w ostatnich latach, jakie są średnie koszty utrzymania mieszkania w ciągu całego roku, czy mieszkanie jest dobrze doświetlone i czy odpowiednia jest izolacja termiczna w jego wnętrzu, aby nie gotować się z gorąca latem i nie marznąć przy odkręconych grzejnikach przez większość zimy.

Przeczytaj również:   Ile trwa wykończenie mieszkania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *