Pies w mieszkaniu – czy to dobry pomysł?

Pies w mieszkaniu – czy to dobry pomysł?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Każdy zna to powiedzenie, które jest jak najbardziej prawdziwe. Pies to wierny towarzysz. Obdarza człowieka ogromną, niepojętą miłością, która nigdy nie przemija. Właśnie z tego powodu tak wiele ludzi decyduje się na przygarnięcie do swojego domu czworonożnego przyjaciela. Jakdnak posiadanie własnego psa ma swoje wady i zalety.

Pies w mieszkaniu – co wziąć pod uwagę zanim się na to zdecydujesz?

Zwykle wybierając psa dla siebie widzimy w wyobraźni małą słodką kulkę, która stanie się członkiem naszej rodziny. Przyjacielem na dobre i złe. Patrząc na to małe, słodkie stworzenie łatwo zapomnieć o tym jak wiele obowiązków wniesie ono do naszego codziennego życia. Pies jest jak dziecko. Wymaga naszej opieki, żeby nie sprawiał kłopotów. To my, właściciele, musimy nauczyć go co jest dobre a jakich zachowań nie akceptujemy. Pojawienie się w naszym życiu psa zmieni również nasz harmonogram. Od tej pory będziemy musieli znaleźć czas na spacery z naszym nowym pupilem. To obowiązek, którego nie da się uniknąć. Biorąc pod swój dach szczeniaka należy również wziąć pod uwagę szkody jakie może on wyrządzić w naszym mieszkaniu. Młode psy nie kontrolują jeszcze swojego pęcherza i często zdarzają im się małe wypadki, pomimo nauki czystości i częstego wprowadzania. Warto także pomyśleć o zniszczeniach jakie może zrobić pies podczas naszej nieobecności. Młode psy ząbkują jak dzieci i w tym okresie gryzą wszystko co mają w zasięgu wzroku. Trzeba im zapewnić odpowiednie zabawki, ale nawet one nie zniwelują całkowicie ryzyka zniszczeń. Decydując się na psa w mieszkaniu trzeba wziąć pod uwagę wszystkie negatywne konsekwencje jakie mogą nas spotkać.

Przeczytaj również:   Jak wygrodzić teren w firmie i jej otoczeniu?

Pies to przyjaciel, ale też obowiązek

Pies to wspaniały przyjaciel. Jednak musimy o niego dbać. Troszczyć się o jego zdrowie, szczepienia. Regularnie wyprowadzać pupila na spacery. Nauczyć go podstawowych komend. Warto dokładnie przemyśleć decyzję o przygarnięciu psa. Rozważyć wszystkie aspekty posiadania takiego pupila. Pies da nam wspaniałą, długoletnią przyjaźń. Jednak w zamian za to musimy o niego dbać. Bo pies to nie tylko przyjaciel. To również obowiązek.

Przeczytaj również:   Po co stosuje się drut odgromowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *