Upiększenie przestrzeni miejskiej. Sprzęt potrzebny do stworzenia murali

Upiększenie przestrzeni miejskiej. Sprzęt potrzebny do stworzenia murali

Szare blokowiska coraz częściej wypierane są przez kolorowe elewacje. Wiele spółdzielni i wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na upiększenie tynku, jednak w taki sposób, aby nie był on pospolity i wyróżniał się na tle architektury miejskiej. Ostatnio bardzo popularne stały się murale, które są niczym sztuka nowoczesna umieszczona pośród zgiełku miasta. Do wykonywania murali artystom należy zapewnić odpowiednie warunki. Mogę się sprawdzić np. profesjonalne podesty ruchome.

Bezpieczeństwo i jakość pracy – podesty ruchome

Jak wiadomo każdemu artyście należy zapewnić bezpieczeństwo w czasie pracy. Wykonywanie murali wymaga olbrzymich umiejętności, zatem zapewnienie komfortu pracy jest niezwykle ważne. Warto wiedzieć, że nie ma tam miejsca na pomyłki, gdyż wszelkiego rodzaju błędy mogą spowodować, że mural na tym ucierpi. Warto więc zdecydować się na użycie profesjonalnych podestów ruchomych. Ich zaletą jest fakt, że można dopasować je do pracy w każdym terenie, nawet bardzo trudnym. Można również zdecydować się na podesty ruchome z podwoziem gąsienicowym. Są one stabilne nawet na nierównym terenie. Dobrej jakości są również podesty ruchome nożycowe i koszowe. Trzeba pamiętać, że podest musi posiadać odpowiedni udźwig, a w przypadku tworzenia murali przede wszystkim wysięg pozwalający na swobodną pracę na odpowiedniej wysokości. Nie bez znaczenia jest też rozmiar platformy roboczej, który umożliwia wykonywanie w jednym miejscu większych fragmentów muralu, bez konieczności częstego przesuwania podestu z platformą roboczą. Jej wielkość musi pozwalać na swobodne umieszczenie na niej narzędzi, niezbędnych do pracy artysty malującego murale, a więc różnego rodzaju farb w sprayu.

Przeczytaj również:   Jak wybrać dobry wentylator kanałowy?

Rusztowanie elewacyjne – idealne do wielu prac

Rusztowania kojarzą się raczej z pracami budowlanymi na wysokościach. Jednak można je także wykorzystać podczas malowania murali. Otóż doskonałym wyborem są np. elewacyjne rusztowania, których montaż jest bardzo łatwy. Ponadto są bardzo wytrzymałe, a ich wypożyczenie nie jest drogie. Dzięki regulowanym stopom podporowym ramy można je zamontować nawet na bardziej nierównym terenie. Oczywiście warto wiedzieć, że takie rusztowania są stabilne i posiadają wszelkie wymagane przez prawo zabezpieczenia. Jednak takie rozwiązanie nie jest też pozbawione wad. Z powodu tego, że rusztowanie jest postawione przy samej ścianie, artyście może brakować perspektywy, co może w znaczący sposób rzutować na jakość wykonanego muralu, bądź powodować konieczność częstego schodzenia z rusztowania w celu obejrzenia dzieła z dalszej odległości. Warto też wiedzieć, że zbyt blisko postawione rusztowanie może powodować problemy z dojściem do wielu miejsc na elewacji. Ponadto sam proces składania i rozkładania też nie należy do najkrótszych.

Przeczytaj również:   Jakie lustro wybrać do małej łazienki, aby optycznie powiększyć przestrzeń?

Rusztowania przejezdne – czy warto się na nie zdecydować?

Podczas malunku murali można również zdecydować się na rusztowania przejezdne. Są one konstrukcjami wieżowymi, które posiadają specjalne kółka, dzięki czemu są mobilne. Zatem są jak znalazł podczas malowania murali. Warto tutaj zwrócić uwagę, że ich montaż i demontaż jest banalnie prosty, podobnie jak transport, gdyż nie zajmują dużo miejsca. Rama jezdna posiada specjalne podpory, co wpływa w znaczący sposób na stabilizację. Jednak rusztowania przejezdne nie są pozbawione wad. Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do podestów ruchomych nie posiadają one odpowiednich zabezpieczeń, takich jak barierki ochronne.

Przeczytaj również:   Jaki ekspres wybrać do biura?

Stabilne drabiny idealne do wykonywania drobnych poprawek

Nawet najlepszym artystom zdarzają się błędy. Tak naprawdę wystarczy chwila nieuwagi czy niekorzystne warunki atmosferyczne. W takiej sytuacji artysta zobowiązany jest do wykonania poprawek. Jednak rozkładanie rusztowania czy też wypożyczanie podestu ruchomego jest nieopłacalne. Dlatego najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się na stabilną drabinę. Jej wysokość można dopasować do potrzeb. Oczywiście w tym przypadku konieczna będzie asekuracja z dołu, a także dodatkowe zabezpieczenie w postaci materaca asekuracyjnego. Gdy konieczne są większe poprawki, dla bezpieczeństwa i dokładności najlepiej wybrać podesty ruchome.

Wykonywanie murali pozwoli ożywić nawet nudny miejski krajobraz i jest doskonałą alternatywą dla nieudanych graffiti. Najlepszym wyborem gwarantujących komfort pracy artysty i zapewniającym największe bezpieczeństwo są profesjonalne podesty ruchome.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *