Podstawowe wyposażenie każdej kuchni

Podstawowe wyposażenie każdej kuchni

Urządzając swoją pierwszą, własną kuchnię zazwyczaj mamy milion pomysłów na to, co powinno się w niej znaleźć. Mowa tutaj zarówno o różnego rodzaju wyposażeniu, sprzętach agd jak i o akcesoriach, które ułatwią, jeśli nie umożliwią przygotowywanie potraw.

A ponieważ nie wszystko za pewne będzie można kupić od razu, warto na samym początku zastanowić się od jakiego sprzętu najlepiej zacząć, aby móc wygodnie poruszać się po kuchni.

Wielofunkcyjne roboty kuchenne

Dobrym rozwiązaniem jest zakup jednego robota kuchennego, który będzie łączył w sobie wiele funkcji. Największą jego zaletą jest to, że w ramach jednego urządzenia możemy mieć maszynkę do mięsa, mikser, malakser, blendery, robota do wyrabiania ciasta czy też sokowirówkę. Za takie urządzenie warto dopłacić jest trochę więcej po to, aby mogło nam dłużej służyć. Tego rodzaju roboty kuchenne posiadają jedną, główną stację roboczą, a wszelkie pozostałe elementy są opcjonalne i zakładamy je wtedy, kiedy chcemy uzyskać możliwość korzystania z konkretnej funkcji urządzenia – na przykład z malaksera. Taki robot zajmuje znacznie mniej miejsca niż w przypadku, kiedy chcielibyśmy każdy z tych sprzętów zakupić jako osobne urządzenie. Jest to więc rozwiązanie wygodne, a także takie, które mocno oszczędzi nam miejsce w naszych szafkach kuchennych.

Przeczytaj również:   Dekoracje w eleganckich miejscach

Niezastąpiony ekspres do kawy

Kolejnym urządzeniem, które na pewno sprawdzi się w praktyce są ekspresy do kawy. Każdy, kto jest smakoszem tego napoju wie, że kawa z ekspresu nie może równać się z kawą zaparzaną w szklance tradycyjną metodą. Kupując ekspres z niższej bądź średniej półki cenowej możemy wybrać opcję ekspresu przelewowego lub ciśnieniowego na kapsułki lub też ciśnieniowego kolbowego. W przypadku ekspresu na kapsułki będziemy musieli liczyć się z tym, że zamiast zwykłej kawy będzie trzeba kupować do niego specjalne kapsułki. Od około tysiąca złotych wzwyż zaczynają się ekspresy, które dodatkowo posiadają wbudowany młynek do mielenia ziaren kawy. Jeśli natomiast chcielibyśmy mieć ekspres w pełni zautomatyzowany – za takie urządzenie będziemy musieli zapłacić kilka tysięcy złotych. Trzeba się też liczyć z tym, że jest to spore urządzenie. Bardzo wiele zależy więc od naszych potrzeb i posiadanego budżetu.

Przeczytaj również:   Stół ze szklanym blatem do salonu i do kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *