Różne systemy stosowane w stołach rozkładanych

Różne systemy stosowane w stołach rozkładanych

Bez wątpienia, stół to najważniejszy element w każdym domu. To bowiem miejsce spotkań całej rodziny, gdzie nie tylko możliwe okazuje się spożywanie posiłków czy przyjmowanie gości, ale również odrabianie zadań domowych czy wspólna zabawa z dziećmi. Dlatego tak ważne jest, aby nie zawiódł naszych oczekiwań i był nie tylko duży i funkcjonalny, ale także odpowiednio trwały i wytrzymały. Idealnym wyborem okazuje się stół rozkładany. Polecany przede wszystkim do małych, niewielkich metrażowo pomieszczeń, co oczywiście nie znaczy, że w przestronnych wnętrzach nie ma dla niego miejsca. Producenci oferują szeroki wybór modeli, przeznaczonych do rozmaitych aranżacji, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w małym pomieszczeniu, jak również w w urządzonym w futurystycznym wydaniu pokoju. Tak więc odnalezienie tego, który należycie wkomponuje się w dany wystrój, nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Stół rozkładany – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że rozkładane meble znajdą najwięcej zwolenników wśród właścicieli małych mieszkań. W niewielkich wnętrzach najpełniej wyeksponują posiadane walory praktyczno-użytkowe. W ten sposób, w razie potrzeby, zawsze znajdzie się miejsce dla niespodziewanych gości. A systemy stołów rozkładanych są coraz bardziej innowacyjne, co najlepiej dowodzi, że producenci zdają sobie sprawę z rosnącego zapotrzebowania. Pierwszy z nich, zarazem najbardziej popularny, polega na rozsunięciu dwóch części stołu i włożeniu między nie dodatkowych elementów. Decydując się na zakup takiego modelu warto zwrócić uwagę na konstrukcję stołu, chociażby czy jego krawędzie nie uginają się. Powinny przeciwdziałać temu dodatkowe wsporniki zamontowane od wewnętrznej strony blatu, ale zawsze warto upewnić się, czy rzeczywiście takie posiadają.

Przeczytaj również:   Jak wybrać dobry nawilżacz powietrza?

Kolejny system, jaki często wykorzystywany jest w tego typu stołach to system rozkładany. Polega na tym, że blat stołu rozkłada się niejako jak książka, a po złożeniu przypomina barowy kontuar. Co ciekawe, mechanizm wraz ze złożonymi nogami zakryty jest blatem, dzięki czemu całość przedstawia się nie tylko schludnie, ale również atrakcyjnie wizualnie. Ostatni patent na wyposażenie swojego mieszkania w stół rozkładamy obejmuje zakup rozkładanej ławy. To rozwiązanie, z którego chętnie korzystają osoby, które nie mają miejsca na tradycyjny stół jadalniany. Podczas, gdy na co dzień będzie pełnić rolę stolika kawowego, od święta przeobrazi się w klasyczny stół, służący rodzinnym biesiadom.

Przeczytaj również:   Jak nadać wnętrzom przytulności?

Z czego wykonany?

Najczęściej spotykane są oczywiście drewniane stoły, albowiem pasują do niemalże każdej aranżacji. Poza tym, drewno jest ponadczasowe, zawsze modne, eleganckie i trwałe. Nie wspominając już o walorach praktycznych. Alternatywą są modele szklane, metalowe, z tworzywa sztucznego, a nawet pochodzące z recyklingu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *