Stół ze szklanym blatem do salonu i do kuchni

Stół ze szklanym blatem do salonu i do kuchni

Wybór stołu zarówno do salonu, jak i kuchni to duże wyzwanie szczególnie, jeśli chcemy postawić na coś z jednej strony nowoczesnego, z drugiej zaś praktycznego. W niemal każdym wnętrzu doskonale sprawdzi się stół szklany blat i to zarówno do salonu, jak i kuchni. Dlaczego jest on dobrym wyborem i jakie dodatki warto do niego dobrać?

Stół mały i duży

Trudno jednoznacznie określić, jak powinien wyglądać stół do salonu czy do kuchni. W modzie są małe, eleganckie stoliki, przy których możemy wypić popołudniową kawę, jednak trudno zgromadzić się przy nich na rodzinnym posiłku. To właśnie od przeznaczenia stołu zależy, jaki dokładnie model będzie dla nas idealny. Stół szklany blat można zakupić w wersji małego stolika kawowego, który będzie doskonałą ozdobą do salonu. Jest on stosunkowo niski, zatem świetnie skomponuje się w zestawie z niższą meblościanką i kanapą. Czasami jednak przydaje się nieco większy stół zwłaszcza, jeśli planujemy zaprosić gości. Tymczasem w mieszkaniu nie zawsze mamy wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, aby pozwolić sobie na duży stół. Rozwiązaniem jest stół szklany blat z funkcją rozkładania. Niektóre modele można rozłożyć do naprawdę sporych rozmiarów, dzięki czemu wszyscy goście będą mogli spokojnie przy nich zasiąść. Po ich wizycie można z powrotem złożyć stół, przez co nie będzie zajmował on zbyt wiele miejsca. Tego typu stół szklany blat możemy postawić w salonie oraz w kuchni – tutaj możemy go rozkładać i składać codziennie, aby spożywać przy nim wspólne posiłki. 

Przeczytaj również:   Jak zadbać o zdrowie organizmu podczas długiej pracy przy biurku? Podnóżki pod biurko rozwiązaniem problemu

Wybór dodatków

Stół szklany blat jest bardzo wdzięczny w kontekście doboru dodatków, gdyż pasują do niego niemal wszystkie rodzaje krzeseł czy kanap. Wynika to z faktu, że stół ten nie ma konkretnego koloru, do którego trzeba dopasować całą resztę. Oczywiście same nogi stołu drewniane, czarne czy białe, jednak są to barwy uniwersalne, pasujące do innych. Szklany blat stołu doskonale pasuje do nowocześnie urządzonych wnętrz, zatem dobrze, jeżeli krzesła do niego dobrane będą lekkie, w stonowanych barwach lub zupełnie przezroczyste. Jeżeli stół szklany blat stanie w salonie, meble otaczające go powinny mieć jasny kolor tak, aby idealnie komponowały się ze stylem stołu. Niemniej jednak nie oznacza to, że we wnętrzach urządzonych w ciemniejszych barwach stół ten w ogóle się nie sprawdzi – tutaj będzie on doskonałym przełamaniem całego wystroju. 

Przeczytaj również:   Gdzie kupić meble do nowego mieszkania?

Pielęgnacja blatu

Decydując się na stół ze szklanym blatem dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób należy go pielęgnować. Tradycyjnie stół wystarczy przetrzeć mokrą ścierką w celu odświeżenia go lub usunięcia resztek jedzenia. W przypadku blatu wykonanego ze szkła tego typu zabiegi nie sprawdzą się ze względu na to, że mogą pozostawić zarysowania oraz smugi. Najlepszym sposobem na czyszczenie stołu będzie użycie preparatów przeznaczonych do mycia okien czy szyb – dają one pewność niepozostawienia na powierzchni stołu niechcianych rys, których usunięcie zwykle nie jest możliwe. Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że stół będzie wyglądał pięknie i posłuży nam przez wiele lat. 

Przeczytaj również:   Niezawodna automatyka do bram z Wrocławia usprawni Twoje codzienne życie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *