Bezpieczne okna – kiedy warto w nie zainwestować?

Bezpieczne okna – kiedy warto w nie zainwestować?

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie pełną gamę różnych typów okien. Wśród nich znajdują się również takie, które określane są mianem bezpiecznych. Czym dokładnie są bezpieczne okna i kiedy warto je zakupić?

Bezpieczeństwo swoje i bliskich ma dla nas szczególne znaczenie. Właśnie dlatego przy budowie i wykańczaniu domu zwracamy tak dużą uwagę na zabezpieczenie przed włamaniami, kradzieżami oraz innymi zdarzeniami, które mogą mieć miejsce.

Najczęściej decydujemy się na zakupienie drzwi antywłamaniowych – dzięki swojej konstrukcji są trudniejsze do sforsowania niż drzwi standardowe. Nie każdy z nas słyszał jednak o bezpiecznych oknach odpornych na włamania.

Bezpieczne okna antywłamaniowe – czyli jakie?

Pod pojęciem okien antywłamaniowych znajdują się bezpieczne okna, których konstrukcja pozwala na uzyskanie lepszej ochrony przed włamaniami. Wiele włamań do domów jednorodzinnych odbywa się właśnie przez okna – dzięki zastosowaniu takiej stolarki można zmniejszyć to ryzyko.

Przeczytaj również:   Jak z sukcesem zaprojektować wnętrza i na co zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku drzwi, także bezpieczne okna antywłamaniowe są odpowiednio certyfikowane i oznaczane klasami.

Wyróżniamy dwie klasy okien antywłamaniowych:

  • RC1 – okna są zabezpieczone przed przypadkowymi próbami włamania, bez wykorzystania narzędzi
  • RC2 – okna są zabezpieczone przed próbami włamania z użyciem narzędzi, na przykład klinów czy śrubokrętów, stosuje się także specjalne szyby bezpieczne

Gdzie zamontować bezpieczne okna antywłamaniowe?

Stolarka tego rodzaju najlepiej sprawdza się w domach jednorodzinnych, ale wybierana jest także do innych budynków, w których ważne jest uzyskanie odpowiedniego stopnia ochrony przed włamaniami. Bezpieczne okna montowane są głównie na parterach, a także na piętrach z balkonami – to właśnie tam najczęściej dochodzi do włamań. Zatem bezpieczne okna antywłamaniowe to dobry wybór, gdy chcemy uzyskać lepszy stopień ochrony przed włamaniami do naszego domu lub innego budynku. Dzięki specjalnej, wzmocnionej konstrukcji zapewniają większe bezpieczeństwo dla domowników i mienia!

Przeczytaj również:   Nowoczesne fototapety do dziecięcego pokoju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *